Keskerakonna siseopositsioon sai oma tahtmise

Heidit Kaio 26. märts 2004, 00:00

Kaheksa valitsusliidu liiget ei andnud häält koalitsiooni aseesimehe kandidaadile Toomas Savile. Keskerakonna fraktsiooni 28 liikmest toetas partei esitatud Enn Eesmaad vaid 18 liiget.

Hääletamine oli salajane, kolm aseesimehe kandidaati Toomas Savi, Enn Eesmaa ja Peeter Kreitzberg olid hääletusel korraga. Valituks osutusid aseesimehed Peeter Kreitzberg ja Toomas Savi ning esimees Ene Ergma.

Savi sai 50 häält, kaks valitsusliidu liiget puudus, seega kaheksa ei hääletanud koalitsiooni kandidaadi poolt.

Ene Ergma sai 54 häält, kaks valitsusliidu liiget puudus, seega ei andnud toetajahäält neli koalitsiooni liiget.

?Koalitsioonileppes on Riigikogu juhtkonna kandidaatide jaotus kirjas, partnerid on andnud sellele allkirja ja on enesestmõistetav, et partnerid toetavad seda,? ütles Res Publica fraktsiooni esimees Siim-Valmar Kiisler.

Kuigi koalitsioon ei käitunud ühtsena, pole Kiisleri sõnul põhjust teha etteheiteid. ?Ma hindan koalitsiooni koostöövõimet heaks,? ütles Kiisler. ?Ilmselt hääletasid mõned valitsusliidu liikmed, lähtudes isiklikust sümpaatiast või antipaatiast.?

Nii Res Publica, Reformierakonna kui ka Rahvaliidu fraktsioon otsustasid enne valimisi, et toetavad koalitsiooni kandidaate.

?Rahvaliidu fraktsiooni otsus oli, et me ei anna häält Kreitzbergile ega Eesmaale,? ütles fraktsiooni esimees Jaanus Männik.

Reformierakonna fraktsiooni nõunik Peep Lillemägi: ?Meie organiseeritult intriigi toetamisel ei osalenud.?

Keskerakonna fraktsiooni eilsetel sisevalimistel pooldas Eesmaad 17 ja Kreitzbergi kaheksa saadikut.

Isamaaliit ja sotsiaaldemokraadid tunnistasid eile avalikult, et nemad andsid 13 häält Peeter Kreitzbergile, kes sai kokku 27 häält.

?Meil ei olnud Riigikogu juhatuse ja sealhulgas Kreitzbergi tööle etteheiteid,? põhjendas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nõunik Olari Koppel erakonna valikut.

?Isamaaliit toetas kandidaati, kel on opositsiooni laiapõhjaline toetus,? ütles Isamaaliidu fraktsiooni nõunik Margus Tsahkna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing