Leif Segerstam Soome esindusorkestriga Eestis

Kersti Inno 26. märts 2004, 00:00

Tänu ERSO süvenenud sõprussidemeile naabritega on täna Estonia kontserdisaalis võimalus kuulata Helsingi Linnaorkestrit legendaarse Leif Segerstami dirigeerimisel.

1882. aastal asutatud Helsingi Linnaorkester oli esimene professionaalne täiskoosseisuline sümfooniaorkester Põhjamaades. Just selle orkestri esituses kõlas sajand tagasi enamik Jean Sibeliuse sümfooniliste teoste esiettekandeid helilooja enda dirigeerimisel. Peagi on firmalt Ondine plaadilettidele jõudmas Sibeliuse sümfooniate uus väljaanne orkestri praeguse peadirigendi Leif Segerstamiga. Täna saab Sibeliuse sümfooniaist kuulata viiendat.

Maurice Raveli kolmes imekaunis poeemis ?Sheherezade? soleerib maailma kontserdi- ja ooperilavadel tuntud metsosopran Monica Groop.

Hiljuti 60. sünnipäeva tähistanud Leif Segerstam on Põhjamaade markantsemaid muusikategelasi, kes ?väsimatu Skandinaaviamaade muusika eest võitlejana? pälvinud Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna.

Segerstami juhatatud salvestisi hinnatakse kui silmapaistvaimaid nüüdisaegseid interpretatsioone. Ta on nõutud ja oodatud dirigent maailma kuulsamates ooperiteatrites, kontserdilavadel ja festivalidel. Segerstami mitmekülgsus ja omanäolisus väljendub ka ta rikkalikus heliloomingus. Arvult 104ni jõudnud sümfooniate kõrval on rohkesti instrumentaalkontserte, kammer- ja vokaalmuusikat.

Segerstami sümfooniad on loodud ?vabalt pulseerivas stiilis? suurele sümfooniaorkestrile esitamiseks dirigendita.

Helsingi Linnaorkester alustabki kontserti näitega Segerstami heliloomingust, katkenditega 81. sümfooniast ? ?Three Confetti from After Eighty?.

Segerstam väidab, et kuna tema vabalt pulseeruva teose ettekanne ei saa iialgi olla eelnevatega täpselt samasugune, siis toimib see iga kord tõeliselt ?magusa? maailmaesiettekandena.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing