Töötajad mässasid Ülo Pärnitsa vastu

Anne Oja 26. märts 2004, 00:00

Rekmani tootmishoones Betooni tänaval oli kolmapäeval ärev meeleolu. Keskpäeval kogunesid töölised, et nõuda samal päeval kohtumist Ülo Pärnitsaga. Nad soovisid vastuseid oma küsimustele, miks hilineb juba mõnda aega palk, kas ettevõttele tuleb tellimusi ja mis tingis juhivahetuse. Paar päeva varem vahetas Pärnits välja Rekmani juhi Aivar Nõu. Tegevdirektorina asus ametisse Peep Kolbre, kes töötas eelnevalt pool aastat Rekmani tootmisjuhina.

Töötajaid rahustama tulnud Ülo Pärnits kirjeldas toimuvat kui igapäevast pereasja, mille lähedale ajakirjanikke ei lasta.

Aivar Nõu ütles kolmapäeva hommikul, et tema kõrvaldamise põhjuseks oli ettevõtte põhiomanike ja tema erinevas ellusuhtumises. ?Meil on erinev ellusuhtumine, ütleks, et see on kasvatuse probleem,? rääkis Nõu. Lähemalt ei soostunud Nõu lahkarvamustest rääkima.

Pärnits lausus, et temal pole andmeid Rekmani makseraskuste kohta. Tõsi, Rekman olevat juba ostes olnud pankrotiseisus ja seda süvendas tootmishoone põleng poolteist aastat tagasi. Kuna uurimine tuvastas süütamise, kindlustus kahjutasu ei maksnud. Süütaja on seni leidmata ja Pärnits kindlustaja maksmata hüvitise pärast kohtusse kaevanud.

Pärnitsa sõnul pole Mainori gruppi kuuluva Rekmani elus hoidmine probleem. Vajadusel saab selleks raha võtta grupi teistest ettevõtetest. 70% Mainori bilansist on kaetud varaga, ütles Pärnits. Kas lisainvesteering akna- ja uksetootmisse tuleb, ta ei kinnitanud. ?Siia on küllalt raha sisse pandud, nüüd on aeg hakata tagasi teenima,? ütles Pärnits ja pareeris vastamist küsimusele, miks ettevõttes sisekonflikt tekkis.

Kahtluste hajutamiseks kiitis Pärnits Rekmani tulevikuperspektiivi: tootmise laiendamist ootavad värskelt ostetud seadmed ja just päev varem sõlmis Rekman suure lepingu uste tootmiseks Inglismaale. ?Siin läheb järjest paremini,? selgitas Pärnits. Oma sõnade tõestuseks silitas Pärnits äsja välja vahetatud uksi. Rohelised uksed, millest üks oli klaasidega koridoriuks ja teistel ilutsesid diskreetsed ustega sama värvi M ja N, olid valmistatud Rekmanis.

Ettevõtte uus juht Peep Kolbre säilitas külma närvi. Ta möönis, et seni on ettevõte töötajatele palgad välja maksnud, ehkki hilinemisega. Mis sel kuul saab, pole Kolbre sõnul täpselt teada. Ta lisas, et tõenäoliselt tuleneb töötajate ärritus kiiretest muutustest ning sellest, et inimesed sattusid infopuudusse.

Anonüümseks jääda soovinud Rekmani töötaja ütles, et nad soovisid välja astuda ametist kõrvaldatud juhi Aivar Nõu kaitseks. ?Nõu on meile palju head teinud, Kolbre pole aga seni midagi teinud,? ütles allikas. ?Tema vastu on meil vähe usaldust.? Töötaja sõnul andsid nad Pärnitsale ja Kolbrele tulemuste näitamiseks aega kaks nädalat.

Aivar Nõule kuulub Rekmanist 10%. Krediidiinfo andmetel on teised omanikud Ülo Pärnits, Toomas Saal ja AS Mainor.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing