Kreeka ja Rootsi investorid ostsid Preatoni panga

26. märts 2004, 13:39

Kreeka ja Rootsi investorite grupp ostis suurosaluse Preatoni pangas, tehingu on kooskõlastanud Finantsinspektsioon.

Ernesto Preatoni osalus on pärast tehingut 20 protsenti ja tema aktsiate ostmiseks on uued omanikud sõlminud optsioonilepingu.

Panga nõukogu uueks esimeheks saab Kreeka Keskpanga endine president Dimitrios Germidis. Preatoni panga omanikuvahetusega seoses muutub lähiajal ka panga nimi.

Panga aktsiate kontrollpaki omandanud Kreeka investoritele kuulub koduturul investeerimisfirma Sarros Securities (www.sarros.gr).

Sõlmitud ostu-müügilepingu kohaselt kuulub 55,2 protsenti panga aktsiatest Nikolaos Sarrosele, 9,9 protsenti Nikolaos Sarrose kontrolli all olevale Sigma Real Estate OÜ-le. Rootsi investeerimispankuri Ulrich Johni kontrolli all olevale Frösundaviksparken AB-le kuulub 9,9 ja Emmanouil Karavelakisele 5 protsenti aktsiatest. Ernesto Preatoni kontrolli alla jääb 20 protsenti aktsiatest.

Märtsi lõpus panga nõukogu esimeheks saav Dimitrios Germidis ütles panga ostu kommenteerides, et eesmärk on konkureerida siinsete pankadega ärikliendi sektoris, tuua Eestisse uusi välisinvesteeringuid ja investoreid ning pakkuda kõiki pangateenuseid. ?Esialgu ei ole kavas võistelda konkurentsitihedal ja hästi arenenud jaeturul,? lisas Germidis.

Peamiste tegevusvaldkondadega nimetas Germidis finantsvahendust, varahaldust, äriklientide finantsvahenduse nõustamist ja laenutegevust.
'Finantsvahendus, nõustamine ja investeerimispangandus on Eesti kiire arengu ja soodsa ettevõtluskliima tõttu kasvavad turud. Euroopa Liiduga ühinemine vaid suurendab huvi ja toob täiendavaid investeeringuid ning investoreid,? kinnitas Germidis.

Nõukogu esimehe kinnitusel ei too omanike vahetus kaasa muudatusi ettevõtte tegevjuhtkonnas, mis jätkab samas koosseisus. Nõukogu liikmete hulka lisandub lähiajal ettevõtte uusi aktsionäre ning finantsringkondades kogenud tippspetsialiste nii Eestist kui ka välismaalt.

Ernesto Preatoni sõnul on tema ümber toimuv muutunud pangale pikapeale koormavaks. ?Kuigi minu isiku ümber toimuv ei ole otseselt puudutanud panka, on kaudsed mõjud siiski pärssinud panga arengut ja tegevjuhtkonna võimalusi. Seetõttu pidasin mõistlikuks sellest ärist välja astuda,' ütles Preatoni.

'Pealegi pole pangandus kunagi olnud minu ärides kesksel kohal, põhirõhk on olnud ikkagi kinnisvaraarendamisel ja turismi- ning hotelliäril,? lisas Preatoni.

Preatoni kinnitusel õnnestus tal leida välisinvestorid, kellele sobis panga algne idee ? tuua Eestisse ja vahendada välisinvesteeringuid.

Germidise sõnul on Eesti välisinvestorite silmis endiselt atraktiivne ja Euroopa Liiduga ühinemine suurendab veelgi huvi siia investeerida. ?Eesti on erakordne riik: ühelt poolt kiiresti arenev ja soodne majandusruum koos moodsate euroopalike seadustega, teiselt poolt arenenud infrastruktuur, konkurentsivõimelised palgad ja suur investeeringuvajadus.?

Uued omanikud on sõlminud 20 protsendile Ernesto Preatoni aktsiatest optsioonilepingu, mida on kavas kasutada, kinnitas Germidis.

Preatoni panga omanikuvahetusega seoses muutub ka panga nimi ja töötatakse välja uus identiteet. Lähiajal on plaanis ka avalikkust, kliente ja äripartnereid sellest teavitada.

?Eesmärk on muuta oma tegevus silmapaistvamaks, olla senisest aktiivsem ning uutele investoritele sillaks Põhja- ja Lõuna-Euroopa majandusruumis,? ütles Germidis.

Varsti viis aastat Eesti turul tegutsenud Preatoni pank on toonud Eestisse ja vahendanud kokku rohkem kui 200 miljoni krooni ulatuses välisinvesteeringuid. Suuremad investeerimisprojektid on Võru Juustu aktsiate müük, Kristiine kaubanduskeskuse aktsiate emissioon, Pro Kapitali ja Domina hotellide ühinemise nõustamine.

Preatoni panga asutamisleping allkirjastati 15. aprillil 1999, Eesti Panga nõukogu andis 28. septembril tegevusloa ja pank registreeriti 14. oktoobril, registrikood 10586461.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing