26. märts 2004 kell 8:34

Kirikuõpetajad teenivad ilmaliku tööga lisa

Mitu kirikuõpetajat peab pastoritöö kõrvalt muid ameteid, sest väikesest vaimulikupalgast toimetulemiseks ei piisa, kirjutas Sakala.

Viljandi Pauluse koguduse pastor Mart Salumäe töötab alates eelmise aasta oktoobrikuust Grand Hotel Viljandi reisikorraldajana, koostades soome turistidele reisimarsruute.

Oma põhitöökohaks peabki Salumäe hotelli, kuid kinnitab, et kiriku tarvis jääb piisavalt aega. Pakkumise sellele kohale asuda sai ta seetõttu, et hotell soovis vallutada Soome turgu ja pastoril olid põhjanaabritega tihedad kontaktid.

«Lisatöö on vältimatus, mida juba läbi aegade on kasutatud,» rääkis Salumäe ja tõi näiteks Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kunagise peapiiskopi Alfred Toominga (1907?1977), kes oli apteeker.

«See on täiesti tavaline asi, kuigi me ei ole näinud põhjust seda afi?eerida. Ka apostel Paulus oli telgikuduja ja Jeesuse jüngritelgi oli mingi amet, millega nad end vajaduse korral toitsid.»

«Minu töötasu Pauluse koguduses on alla miinimumpalga ja praostkond annab sellele veel miinimumpalga jagu juurde,» nentis Salumäe. «Kolme last sellega koolitada ja toita ei saa.»

Ka Paistu pastor Raivo Asuküla kinnitab, et töötab usaldustelefoni piirkonnajuhina ja tegutseb ka Kaitseliidus.

«Varem olen tegelnud müügitööga mööbli- ja puidufirmades. Koguduse liikmed suhtuvad sellesse positiivselt, sest Paistu kogudus on nii väike, et ma suudan kirikutöö korrektselt ära teha,» ütles Asuküla.

Hetkel kuum