EASi seminaridest on kasu õigele sihtrühmale

Juhan Anupõld 29. märts 2004, 00:00

Äripäeva kriitiline artikkel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tasuta seminari kohta näitab, kui vähe on ajakirjanikul mahti asjadesse süüvida.

Ajakirjanduse huvi on reeglina märk sellest, et oled tegelemas millegi ühiskonna jaoks olulisega. Seekord sai täiesti teenitult tähelepanu osaliseks Phare ESC 2003 turismi infrastruktuuri toetusprogramm, mis on suunatud avalikule ja kolmandale sektorile ning ning mille nelja päeva pikkusele seminaritsüklile oli registreerunud umbes 300 huvilist.

Tartu ürituse sihtgrupp määratleti täpselt infopäeva kuulutuses, mis ilmus muuhulgas ka 1. märtsi Äripäevas. Eraettevõtete ja eraisikute teavitamiseks, kelle hulka ka Äripäeva loo autor oma Kesselaiul asetseva maatükiga liigitub, korraldab EAS mitmeid teisi seminare. Üritus polnud EASi mainekampaania, vaid praktilise tasuta infoseminariga Phare programmist toetust taotleda soovijatele.

Kellel on Pharega kogemusi, need teavad, kui keerukad ja detailirohked need projektid on. Seetõttu oli ootuspärane, et nüansid, mis mõnele sajast osalejast tundusid huvitavad ning vajalikud, näisid teistele igavad. Loos aeti segi ka kahe valdkonna konsultandid. EASi ettevõtluskonsultantide ülesandeks on aidata ettevõtjal selgusele jõuda, mis programmist on võimalik raha taotleda, mitte ettevõtjatele projekte kirjutada. Nende konsultantide palkamise eelduseks on eelnev ettevõtluskogemus. Phare projektidega tegelen EASis mina ja seepärast soovitasin vajadusel helistada otse mulle.

Teist tüüpi konsultandid, kelle nimekiri ka EASi kodulehel üleval, on partnerkonsultandid. Nemad pole küll eristatud kvalifikatsiooni järgi, aga EASis vaadati hiljuti see nimekiri läbi ja need, kes sõelale jäid, on kõik professionaalsed projektikirjutajad. Kahjuks ei võimalda minu elukutse soovitada ühtegi erakonsultanti nimeliselt, võin ainult pakkuda välja erinevaid allikaid, mille abil taotleja endale sobiva konsultandi välja valib.

Ütlesin ka Tartus toimunud seminaril, et igal taotlejal on võimalik taotlus ise ette valmistada. Ent juhul kui oma organisatsioonis vastav kompetents puudub, on kindlasti soovitav palgata konsultant väljastpoolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing