Atonen lubab Tartu-Viljandi-Pärnu maantee kordategemist

29. märts 2004, 09:05

Viljandis ametlikul visiidil käinud majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen lubas, et lähiaastatel saavad Tartu ja Pärnu tee korda.

'Mis puudutab Tartu?Viljandi?Pärnu maanteed, siis sellele on aastateks 2004?2006 ette nähtud suured investeeringud. Täpsemad tähtajad selguvad siis, kui on teada, millal jõuab meile Euroopa Liidu raha,' ütles Atonen ajalehele Sakala. ?Kui kõik läheb plaanipäraselt, algab ehitus sellel aastal.?

Atoneni sõnul on Eesti tee-ehituses on olnud peamiseks mureks see, et arengukavad pole vastanud reaalsetele võimalustele. 'Inimestele on antud katteta lubadusi. Tegelikult on teedele ette nähtud raha väga selgelt teada ja me saame töid planeerida ainult selle piires. Kinnitan, et nüüdseks välja töötatud teehoiukava on vastavuses reaalsete võimalustega,' rõhutas minister.

Minister ütles, et sõidab seda teed üsna tihti ja teab, et see on hullus seisukorras. ?Eriti kehvad lõigud on Kanaküla ja Kilingi-Nõmme ning Oiu ja Kalmetu vahel. Just see viimane peakski olema esimene vahemik, mis korda tehakse,? lausus Atonen.

Ministri sõnul on nad välja töötanud süsteemi, mis hakkab järgmisest aastast andma viis protsenti kogu kütuseaktsiisist tulevatest summadest vallateede korrashoikuks. 'See teeb 105 miljonit ehk siis ligi 50 protsenti senisest rohkem,' kinnitas Atonen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing