EPL: Veokijuhid seavad ohtu liiklejate elud

29. märts 2004, 07:51

Massiliste ülekaaluliste koormatega ja kihutavate veokite tõttu pole ka Eestis
välistatud kümnete inimeste surmaga lõppeda võiv liiklusõnnetus.

Eelmisel aastal kontrollisid politseinikud Eesti maanteedel 4133 raskeveokit, nendest kaalule aeti 2079 masinat, millest ülekaaluliseks osutus 1123, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ülekoormalised veokid on probleem, sest nad lõhuvad maanteid ja nende juhid seavad ohtu nii enda kui ka kaasliiklejate ohutuse,? ütles julgestuspolitsei korrakaitseosakonna politseidirektor Alo Kirsimäe.

Möödunudreedesel kontrollreidil avastas politsei Pärnumaal kõigest paari tunni jooksul kuus ülekaalulist veokit.

Eelmisel aastal osalesid maanteeameti andmetel raskeveokite juhid 134 raskes liiklusõnnetuses, mille kannatada või surma sai vähemalt üks inimene, nendest 54 juhul jäi süüdi raskeveoki juht.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Hellat Rumvolt pidas suurimaks raskeveokitega seotud probleemiks ülekaalulisi koormaid, mis tihti on ka ebaoskuslikult laaditud ja kinnitatud. ?1990. aastate alguses oli tavaline, et isegi palke veeti ilma igasuguse koormakinnituseta,? märkis ta.

Eesti transpordi- ja teetöötajate ametühingu juhatuse esimees Peep Peterson tunnistas, et tihti ei järgi raskeveokite juhid seadusega lubatud sõidutundide arvu. Samuti kaebavad transpordi- ja teetöötajate ametühingu liikmed vähemasti korra kuus ametühingule, et sõidukiomanikud sunnivad neid vedama ülekaalulisi koormaid.

Kuna seadus võimaldab ülekoormatud veoki avastamisel trahvida vaid juhti, siis on see Petersoni arvates tekitanud omanikes karistamatuse tunde.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing