PM: Grusiinid pakuvad Savisaarele sidrunikasvatamise-alast koostööd

29. märts 2004, 08:10

Gruusia sidruniaretajad pakuvad Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele koostööd sidrunikasvatamise vallas.

Gruusiast veebruaris Tallinna linnavalitsusse saadetud kirjas märgib ühingu Kartuli Sopeli president professor Bidzina Sardshveladze, et nad on valmis suure rõõmu ja entusiasmiga jätkama Tallinnaga kunagi alustatud suurt asja, kirjutab Postimees.

Suure asja all peab ta silmas oma ühingu teaduslikke saavutusi sidruni edukas kasvatamises nii kodustes tingimustes kui ka istandustes.

'Nagu teile on teada, siis viisime 80. aastatel läbi teaduslikke ja praktilisi töid sidrunikultuuri arendamise kohta Venemaal, nii nagu on ka kõigile teada sidruni unikaalsed raviomadused,' seisis kirjas.

Sissejuhatuse järel märgitakse, et pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist jäid nende teadustööd unarusse ja nad ei saanud Tallinna kirjale vastata, kuid teevad seda nüüd, mil Vene-Gruusia suhted on muutumas.

Konkreetse pakkumiseni jõudmata annavad lõunamaised sidruniaretajad oma kirjas muu hulgas ülevaate viimaste aastatega välja töötatud uuest tehnoloogiast, nagu näiteks kahekorruselised sidruniistandused.

Gruusia teadlaste sidruniprojekt on tänaseks jõudnud Tallinna linnavalitsusest linna ettevõtlusametisse, kus ametnikud nüüd nuputavad, mida sellise eksootilise ja kummalise ettepaneku peale kosta.

Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul ei tee kirja autorid tegelikult ühtegi konkreetset koostööettepanekut ning samuti jääb arusaamatuks see, miks nad üldse linnapeale sellise kirja saatsid.

Kirjast jääb mulje, nagu oleks Tallinn ise omal ajal sidruniprojekti vastu huvi tundnud.

Igal juhul kavatseb ettevõtlusamet Kartuli Sopeli kirjale vastata ning teatada, et Tallinn on küll valmis kaasa aitama Gruusia ja Eesti ettevõtlussuhetele, mitte aga tegelema sidrunikasvatusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing