Vilnius ületab elukvaliteedilt Tallinna

29. märts 2004, 11:33

Baltimaade linnadest on parima elukvaliteediga Leedu pealinn Vilnius, mis 88. kohaga maailma linnade edetabelis edestab 10 koha võrra Tallinna.

Läti pealinn Riia jääb Tallinnast veidi maha, olles tabelis 101. kohal, kirjutas internetiportaal Saarlane.

Konsultatsioonifirma Mercer Human Resource Consulting võttis 215 linna hõlmanud maailma linnade elukvaliteedi uuringus hindamisskaala aluseks New Yorgi elukvaliteedi, hinnates seda saja punktiga.

Linnade edetabel koostati 39 kriteeriumi järgi, arvesse läksid poliitilised ja sotsiaalmajanduslikud tegurid, turvalisus, tervishoid ning haridus- ja transpordisüsteemi töö.

Uuringust selgus, et maailma parima elukvaliteediga linnade esikümnes domineerivad mitte paljukiidetud Ameerika, vaid Euroopa linnad. Kõige kõrgema elukvaliteediga linn on Zürich ja teisel kohal Genf (?veits), kolmandal kohal on Vancouver (Kanada), järgnevad Viin (Austria), Auckland (Uus-Meremaa), Bern (?veits), Kopenhaagen (Taani), Frankfurt (Saksamaa), Sydney (Austraalia), Amsterdam (Holland) ja München (Saksamaa).

Ida-Euroopa linnadest pälvis kõige kõrgema positsiooni Praha, mis tuli üldarvestuses 79. kohale. T?ehhi pealinnale järgnesid Ljubljana (Sloveenia) ja Budapest (Ungari), mis olid vastavalt 85. ja 86. kohal.

Maailma madalaima elukvaliteediga linnadeks tunnistati uuringus Brazzaville (Kongo), Bangui (Kesk-Aafrika Vabariik) ja Iraagi pealinn Bagdad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing