Lennusadam luubi all

30. märts 2004, 16:47

Justiitsminister Ken-Martti Vaher teeb koos kohtutäituriga homme kontrollkäigu Lennusadamasse, teatas mministeerium.

Kohtutäitur Arvi Pink läheb homme kl 11 välja selgitama, kas Lennusadamas (Küti 17 ja Küti 17a) on toimunud ebaseaduslikku ehitustegevust võrreldes eelmise kontrollkäiguga 2000.aastal. Kohtutäituriga läheb kaasa justiitsminister, kelle huvi on tuvuda väärtusliku riigivara olukorraga.

Kohtutäitur kontrollib, kas on järgitud Tallinna Linnakohtu määrust, millega keelati Tallinnas Küti 17 ja 17a asuvate ehitiste ja rajatiste koosseisu muutmine, uute ehitiste ja rajatiste püstitamine ja igasugused ehitustööd sellel maa-alal.

Kaasatud on politsei, sest tõenäoliselt võivad Lennusadama valdajad keelduda täituri sisselaskmisest. Politsei kaasamise võimalus tuleneb täitemenetluse seadustikust kui täitmist takistatakse või kui takistamist on alust eeldada. Kohtuvaidlus riigi ning OÜ B E, AS Verest ja OÜ Agrin Partion vahel käib alates 1997. aastast. Tallinna Linnakohus tegi 2000.aastal otsuse riigi kasuks, mille ringkonnakohus tühistas protsessinormi rikkumise pärast ja saatis asja uueks arutamiseks linnakohtusse. Samas on olemas mitmeid tõendeid, et kõnealuse territooriumi omandamiseks tehtud tehingud Nõukogude Liidu sõjaväega olid ebaseaduslikud ning tegemist ei olnud heausksete ostjatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing