Tiit Tammsaar: Kapo vaheraport kinnitab vilja varguse algust mitu aastat tagasi

Inno Tähismaa 30. märts 2004, 16:12

Täna põllumajandusminister Tiit Tammsaarele Kaitsepolitseist esitatud vaheraport kinnitab viljavarguse algust Rakvere salvest mitu aastat tagasi.

?Raportist selgub, et vilja vargus sai alguse ajal, mil ministri toolil istus Ivar Padar ja riigikontrolöriks oli Juhan Parts,? ütles Tammsaar pressiesindaja vahendusel.

?Vastutus varguse eest lasub AS Rakvere Viljasalv omanikel ja juhatuse liikmetel,? lisas Tammsaar. ?Viljavargus oli väga hästi organiseeritud, kusjuures vargad olid aja jooksul muutunud ka märksa ökonoomsemaks, mida kinnitab viimasel ajal ehitatud vahelagede süsteem. Varem kasutati nn ümberpumpamise süsteemi.?

Rohkem Tammsaar ei soovinud seda teemat kommenteerida, kuna tegemist on salajase raportiga, ütles põllumajandusministeeriumi avalike suhete esindaja Iiris Saluri.

Ivari Padar oli minister aastatel 1999-2002. Juhan Parts oli riigikontrolöri ametis aastatel 1998-2002.

Varem on spekuleeritud, et viljakadu sai alguse 2000. aastast. Riigikontroll juhtis riigivilja hoidmise-alastele puudustele tähelepanu 2001. aastal. Varem aitas Rakveres vilja kadumist peita võõra, eraomanikele kuuluva vilja ümberpumpamine riigi ?silodesse?. Alates tänavuse aasta algusest pitseeris üks suuremaid hoiustajaid, AS Kesko Agro Eesti oma viljavaru ja palkas seda turvama oma turvamehed. Veidi aja pärast teatasid Rakvere salve juhid riigi vilja kadumisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing