Toomas Peterson: Meie lennundus võinuks ammu ELiks valmis olla

30. märts 2004, 15:35

Aasta eest Lennuameti peadirektori kohal lahkunud Toomas Petersoni sõnul oleks Eesti võinud ammugi Euroopa Ühendatud Lennuametite (JAA) täisliige olla.

Enne Euroopa Liitu minekut pidanuks Eesti saama JAA kandidaatliikmest ühenduse täisliikmeks. ?Kui ma oleks Lennuameti eesotsas edasi olnud, oleks see juhtunud hiljemalt juba eelmisel sügisel,? märkis Peterson. Täisliikme staatus eeldab teatud lennuohutusstandardite (JAR) väljatöötamist. Valmisolek selleks oli Petersoni sõnul juba mullu mais-juunis olemas. Ta paneb imeks, et Lennuameti praegune juht Koit Kaskel, kellega ta neli aastat koos töötas ja keda enda järglaseks soovitas, süüdistab nüüd koos minister Meelis Atoneniga tekkinud olukorras teda. ?Neil oli aasta aega dokumente korda ajada,? leidis praegu Narva maanteel omanimelist kohvikut pidav mees.

Väide, nagu ei saaks Eesti lennumasinad pärast 1. maid enam Euroopa Liidus lennata, pole Petersoni väitel tõsiseltvõetav. JAA täisliikmeks saamine näitab tema sõnul riigi lennuameti võimet kontrollida oma lennundussektorit. Petersoni sõnul seisab asi selle taga, et JARide rakendamine nõuab lennufirmalt lisakulutusi, mis on väikestele lennuettevõtjatele suur koormus. Estonian Airil on tema väitel asjad korras.

Lennuameti praegune peadirektor Koit Kaskel ja majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen on ajakirjanduses süüdistanud Toomas Petersoni selles, et ta ei teinud ametis olles vajalikke ettevalmistusi Euroopa Liitu astumiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing