Ülo Toomsalu • 30. märts 2004 kell 6:13

EPL: Kullaliidu väitel eksitavad Leonid Tsingisseri firmad kliente

Eesti Kulla- ja Kellaliit teatas eile, et ärimees Leonid Tsingisserile kuuluvad firmad Wrist.net OÜ ja HansaGold OÜ eksitavad tarbijaid.

Eesti Kulla- ja Kellaliidu (EKKL) juhatuse edastatud teate kohaselt kasutab Leonid Tsingisser oma juveelikaupluste prestii?i tõstmiseks tarbijat eksitavat reklaami, eksponeerides tuntud kaubamärke, mida tegelikult müügil ei ole, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tsingisser kuulis kullaliidu süüdistustest eile õhtul Päevalehe reporteri käest. ?Kuulen sellest esimest korda. Kullaliit pole meie tegevuse kohta ühtegi pretensiooni esitanud. Minu arust oleks mõttekas selliseid asju kõigepealt arutada sellega, kellega on probleem seotud,? sõnas Tsingisser. Veidi hiljem helistas Tsingisser ise tagasi ja ütles, et tema tegevuse kohta on kullaliidule kaebuse esitanud endine äripartner.

?Arvatavasti on tegu sellega, et me hoogsalt laieneme ja avame uusi kauplusi,? leidis ärimees. ?Sest mida paremini meil läheb, seda halvemini läheb konkurentidel.?

Ärimehe sõnul moodustavad kullaliidu juhatuses tuumiku tema kolm otsest konkurenti.

EKKLil olevat tõendid, et üks Tsingisseri firma reklaamib end mitme maailmakuulsa brändi müüjana (näiteks Gucci kellad), mida ettevõte tegelikult ei müü. EKKLi teatel olevat see lausa korduv probleem.

Ka teatas liit, et Tsingisseriga seotud ettevõtetel on tarnijate ees finantskohustusi sadade tuhandete kroonide ulatuses, mistõttu on abi otsitud ka inkassofirmalt.

Hetkel kuum