Kohtuvaidlus võib Tivoli suurinvesteeringu viia Tallinnast Poolasse

Andres Kärssin 31. märts 2004, 00:00

Taani Tivoli International ASi asepresident Mads Vaczy Kragh ütles, et ettevõte loodab Tallinnas kiirematele lahendustele, kui seda on kohtuprotsessi lõpu ootamine: ?Asjad on küllalt kaugele arenenud ka Poolas ning samuti on meil teisigi väga olulisi projekte mujal pooleli. Seega pole Tallinna võimalused enam nii suured kui enne.?

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on ta suheldes Tivoli Internationali esindajatega senini aru saanud, et Tivolil on kindel huvi tulla Tallinna. ?Pole kuulnud sellest, et nad oleks kusagil teises riigis asja sajaprotsendiliselt ära otsustanud,? tõdes ta.

Samas sõltub Teniste hinnangul maailmakuulsa lõbustuspargi tulek Tallinna siiski paljuski linna poolt Tivolile pakutud Skoone bastioni maade ümber käivast kohtuvaidlusest. Järgmine istung ses asjas toimub ringkonnakohtus 1. aprillil, sest vaidluspooled pole senini kohtuvälisele kokkuleppele jõudnud.

Kuna Tallinn on sõlminud Taani Tivoli esindajatega heade kavatsuste leppe 1,5 miljardi krooni investeerimiseks vanalinna äärde lõbustuspargi ehitamiseks, soovis linn taanlaste valitud krunti koormava rendilepingu tühistada. Skoone bastioni rentnik on tulundusühing Mahyd & Skone. Esimese astme kohtus linn kaotas.

Kairi Teniste ega Mahyd & Skonet esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik ei soovinud eile kohtuvaidlusega seonduvat kommenteerida.

Tivoli Internationali siinne esindaja, konsultatsioonifirma TP Grupi nõunik Anne Luik ütles, et ei taha spekuleerida Tivoli edasiste sammude suhtes, kui ringkonnakohtu otsus osutub Tallinnale ning seega ka Tivolile ebasoodsaks. Ta lausus, et linnal oleks võimalus veel edasi kaevata.

Luik ütles, et Tivoli International tegi Mahyd & Skonele kokkulepet otsides rahalise pakkumise, kuid viimane ei võtnud seda vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing