Ülo Toomsalu • 30. märts 2004 kell 6:26

PM: Tartu linn soovib rentida ligi kaks tuhat arvutit

Tartu linnavalitsus plaanib järgmise paari aasta jooksul üle minna arvutite rentimisele, sest arvutused näitavad, et nii õnnestub raha kokku hoida.

Tartu linnavalitsus on varasemate hangetega rentinud 448 arvutit, millest 348 anti Tartu koolidele ja 100 linnavolikogu kantseleile ning linnavalitsuse ametnikele, kirjutab Postimees.

Rae hinnangul on arvutite rentimine õige samm, sest töödeldava info maht ning selleks vajalik jõudlus kasvab pidevalt. Tartu abilinnapea Hannes Astoki arvates on mõistlik igal aastal juurde võtta ligi 500 uut rendiarvutit.

Astok märkis, et ostetud arvutite hoolduskulud on väga suured, rentimise puhul neid sama hästi kui pole. Nimelt kehtib kõigile renditud arvutitele kogu rendiperioodi vältel täielik garantiihooldus.

Abilinnapea sõnul on rentimine mõttekas ka seetõttu, et siis ei pea linnavalitsus mõtlema, kuidas ja kus arvuteid uuendada. Arvutused näitavad, et sääst vanade arvutite remondi-, hooldus- ja utiliseerimiskulude arvel on suurem kui kulutused rendimaksetele.

«Elu on näidanud, et arvutitehnika vananeb suhteliselt kiiresti, ka muutub ostetud arvutite puhul tõsiseks probleemiks nende utiliseerimine,» rääkis Astok. «Seetõttu on mõistlik arvuteid kolme või nelja aasta kaupa rentida.»

Kõige enam arvuteid saadab linnavalitsus koolidesse. 2004. aasta jaanuari seisuga on Tartu koolides ühtekokku 1140 arvutit. Õpilastele mõeldud 33 arvutiklassis on kokku 571 arvutit, ülejäänuid kasutavad koolide õpetajad ja juhtkond.

Hetkel kuum