Politsei otsib Bergmanni taga

Väinu Rozental 31. märts 2004, 00:00

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamme sõnul muutis maakohus eile Andres Bergmannile kohaldatud tõkendit ning asendas kautsjoni vahi alla võtmisega.

Bergmanni ei leitud aga oma Tartus asuvast eramust.

?Kuna kohtumääruses on Bergmanni teiseks elukohaks märgitud üks Tallinna aadress, palusime kolleegidel Põhja prefektuurist otsida Bergmanni sealt,? ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kadri Palta.

Umbes kella poole kuueks õhtul oli selge, et Bergmanni pole ka Tallinna aadressil. Kui politsei Bergmanni lähiajal ei leia, kuulutatakse ta tagaotsitavaks.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm lisas, et Bergmannil on võimalik esitada viie päeva jooksul oma vahistamise määruse peale erikaebus.

Prokurör Kaire Hänilane taotles esmaspäevasel kohtuistungil Andres Bergmanni vahi alla võtmist, sest miljonikroonise kautsjoni vastu vabaduses viibib Bergmann käis viimati kohtu loata 24.?27. märtsini Saksamaal ning rikkus elukohast mittelahkumise keeldu. Bergmann on paaril viimasel aastal ületanud riigipiiri neljal korral.

Bergmann kohtuistungil ei osalenud, sest väidetavalt on ta taas haiguslehel. Kohus lükkas ERA-pankurite üle peetava protsessi edasi 26. aprillile.

Andres Bergmann on kriminaalasja uurimise ajal kaks korda vahi alla võetud. Esimene kord istus ta 2000. aasta 7. märtsil Tartu arestimajas kinni 48 tundi. Teist korda vahistas politsei Bergmanni 2001. aasta 12. detsembril. Tallinna keskvanglast vabanes 2002. aasta 1. veebruaril pärast ühe miljoni krooni suuruse kautsjoni tasumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing