Remondimehed leiab interneti kaudu kuulutades

Heli Lehtsaar 31. märts 2004, 00:00

Veebist leiab kolm ehitustööde või -materjalide hangete sisestamise keskkonda: otse.ee, Ehitusabi ja Ehitus24. Eraisikule on neist sobivaim Ehitusabi, sest seal saab kuulutusi jätta ja teiste omi lugeda tasuta.

Tasuta on küll ka Ehitus24 lehekülg, kuid see ei ole nii põhjalik ja hea ülesehitusega kui Ehitusabi.

Ka otse.ee?sse saab eraisik kuulutusi sisestada tasuta, kuid kuna kuulutaja kontaktandmetele ligipääs on tasuline, võivad väiksemahulised pakkumised (nagu vanni emailimine või põrandate renoveerimine) vastuseta jääda, sest üksiküritajatest ehitusmeestel pole mõtet nii väikese töö saamiseks raha raisata. Samas on otse.ee kõige põhjalikum ja erinevaid võimalusi pakkuv lehekülg.

Nii otse.ee kui ka ehitusabi.ee pakuvad võimalust sisestada hankekuulutusi erinevate ehitustööde teostajate leidmiseks, samuti on seal eraldi ?Pakkumiste? lingi all nähtavad ehitajate kuulutused erinevate tööde teostamiseks. Kui otse.ee ning ehitusabi.ee lahterdavad menüüs eraldi hanked ja pakkumised, siis ehitus24.ee pakkumisi eraldi välja ei too. Seega kui soovite näiteks ehitus24.ee?s vaadata, kas mõni ehitusbrigaad pakub end vannituppa plaate panema, tuleb läbi uurida kõik hangetesse sisestatud kuulutused, sest pakkumised ja hanked on läbisegi. Kasutamismugavust see just ei suurenda.

Kõigilt veebikülgedelt leiab ka foorumi, kus saab ehitusteemadel sõna võtta. Väärtuslikem on otse.ee foorum, kus külastajate küsimustele vastavad spetsialistid. Ehitus24.ee ja ehitusabi.ee foorum on aga lihtsalt arutelukohad, kust võib hea õnne korral siiski ka asjalikke vastuseid saada. Iseasi muidugi, kas julgete kasutada kellegi anonüümse ?karla? antud näpunäiteid oma ehitusprobleemide lahendamiseks.

Kõigil kolmel veebiküljel on ka võimalus ehitusmaterjalide hankeid teha ning teiste omi vaadata.

Neil aga, kel vaja renoveerida vana maja või korter, tasub kiigata ka aadressile www.materjalid.net. See veebikülg pakub nimelt ülevaadet Tallinna piirkonnas kättesaadavate vanade ehitusmaterjalide ning ehitusdetailide kohta, et need taas kasutamist leiaksid.

Pakkumisi leiab puitdetailide, mööbli, uste, treppide, ahjude ja palju muu kohta. Näiteks ilusad tahveluksed saab huviline 300?400 krooniga ning klassitsistlikus stiilis ukselingi eest tuleb loovutada 500 krooni.

- Hankekuulutuste sisestamine ja lugemine, sh ligipääs kontaktandmetele on tasuta.

- Hanke- ja pakkumiskuulutuste sisestamiseks peab end registreerima. Sama peab tegema foorumis kirjutamiseks.

- Hankekuulutuse sisestamise vorm on lühike ja lihtne. Sisaldab ka eraldi lahtrit, kuhu märkida info hanke kehtivusaja kohta.

- Olemas on kataloog, mis sisaldab erinevaid ehitusmaterjale ning ehitustöid ja -teenuseid pakkuvate ettevõtete kontaktandmeid. Ettevõtted on esitatud tähestikulises järjestuses, kasutajasõbralikum oleks liigitada teenuste/tegevusalade järgi (nt avatäited, katusekattematerjalid).

- Foorumis arutlevad tavakasutajad.

PLUSS: Hankekuulutuste lugemine ja sisestamine tasuta, lehekülg täiuslikum kui ehitus24.ee. Parim lehekülg eraisikule, kes otsib ehitus-mehi väiksemamahuliste tööde tegemiseks.

- Hankekuulutuste sisestamine ja lugemine, sh ligipääs kontaktandmetele on tasuta.

- Hankekuulutuse sisestamiseks registreerima ei pea.

- Hankekuulutuse sisestamise vorm on lihtne ja lühike, aga ei sisalda eraldi lahtrit hanke kehtivusaja kohta. Kui ise see märkimata unustada, võib ka kuu aja pärast tööst huvitatud ehitusmeeste telefonikõnesid saada.

- Ehitustööde hangetes on läbisegi nii tööd otsivate ehitusmeeste pakkumised kui ka eraisikute hankekuulutused ehitustööde tegemiseks.

- Olemas on kataloog, mis sisaldab erinevaid ehitusmaterjale ja ehitustöid-teenuseid pakkuvate ettevõtete kontaktandmeid. Ettevõtted on esitatud tegevusalade järgi, mis teeb otsimise lihtsaks.

- Foorumis arutlevad ehitusteemade üle tavakasutajad, asjalikku nõu naljalt ei leia.

PLUSS: Hankekuulutuste lugemine ja sisestamine tasuta, erinevalt otse.ee?st ja ehitus24.ee?st ei ei pea ka registreerima.

MIINUS: Hanked ja pakkumised on läbisegi, info parem liigendatus tuleks kasuks.

- Otse.ee teenuste kasutamiseks, sh hanke sisestamiseks, on vaja end registreerida. Registreerimine on tasuta.

- Hangete lugemine on tasuta, kuid hanke esitaja kontaktandmetele ligipääs on tasuline ? üks päev kasutusaega maksab 200 krooni, kuutasu on 990 krooni. Kui teenus võetakse aastaks, on kuutasu 460 krooni.

- Pakkumiskuulutuste tegemine on firmadele tasuline, üks kuu maksab 590 krooni, aastase kasutusperioodi puhul on kuutasu 300 krooni.

- Pakkumisi (ehitustööd, materjalid jne) saab vaadata ja kontaktandmeid lugeda tasuta.

- Hankekuulutuse vorm on väga põhjalik, nii et esmakordne hanke sisestamine nõuab tähelepanelikkust.

- Lisaväärtuseks on foorum, kus küsimustele vastavad spetsialistid.

PLUSS: Kõige põhjalikum ehitushangete keskkond veebis, hea foorum, kus küsimustele vastavad spetsialistid.

MIINUS: Tasuline ligipääs kuulutuste kontaktandmetele teeb vähetõenäoliseks väikesemahulistele objektidele ehitusmeeste leidmise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing