Bergmannil aega vahistamise vaidlustamiseks viis päeva

31. märts 2004, 11:05

Vahistatud Andres Bergmannil ja tema kaitsjal Aivar Kellol on õigus esitada vahistamismääruse peale viie päeva jooksul erikaebus.

?Kui me leiame, et kohtumäärus on ebaseaduslik, siis esitame erikaebuse,? ütles Bergmanni kaitsja, OÜ Tartu I Advokaadibüroo advokaadi vanemabi Aivar Kello. ?Me ei ole veel otsust teinud, kuid võib arvata, et esitame kaebuse.?

Kello kinnitusel on ta juba saanud kohtuda täna varahommikul vahistatud Andres Bergmanniga. Kello ei soostunud kohtumisest pikemalt rääkima.

Keskkriminaalpolitsei pidas ERA Panga eksjuhi Andres Bergmanni täna kell 7 oma Tartus Jaama tänavas asuvast eramust kinni.

Vahistamise aluseks oli Tartu maakohtu eilne määrus, mis asendas kautsjoni vastu vabaduses viibinud Bergmanni tõkendit ning määras võtta Bergmann viivitamatult vahi alla. Vahistamise lõputähtaega kohtumääruses ei ole.

Bergmanni vahistamist taotles prokurör Kaire Hänilane, sest Andres Bergmann käis ilma kohtu loata 24.-27. märtsini Saksamaal.

Andres Bergmann on kriminaalasja uurimise ajal varem kaks korda vahi all viibinud. Esimene kord peeti ta koos ERA Panga juhatuse esimehe Jaak Kiikeri ja panga finantsdirektori Peep Akkeliga 48 tunniks kinni 2000. aasta 7. märtsil.

Teist korda vahistas politsei Bergmanni 2001. aasta 12. detsembril. Bergmann vabanes Tallinna keskvanglast 2002. aasta 1. veebruaril pärast ühe miljoni krooni suuruse kautsjoni tasumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing