PM: Nokia võib saada Eesti riigilt hiigeltellimuse

31. märts 2004, 08:05

Ligi poole miljardi krooni suurune tehing politseile ja päästeteenistustele uue sidevõrgu ehitamiseks on järjest enam nihkumas Nokiale.

Ametlikult räägivad kõik sidevõrgu ostmisega tegelevad spetsialistid ja ametnikud, et otsustatud pole veel midagi, kuid mitteametlikes vestluses on mitmed asjatundjad Postimehele öelnud, et Eestile oleks parim variant just TETRA-nimeline võrk, mille üheks suuremaks tootjaks ja arendajaks on Nokia.

Uus sidevõrk koondab enda alla kõigi operatiivteenistuste side, nagu näiteks päästeameti, politsei, kiirabi ning võimalik, et ka turvafirmad. Võrku hakkaks Eestis kasutama umbes 10 000 inimest ning see toimib üsna sarnaselt tavaliste mobiilivõrkudega.

Uue võrgu eelis on see, et erinevalt praegustest mobiilivõrkudest kasutataks seda ainult operatiivside jaoks ning see töötaks isegi suuremate õnnetuste ja kriiside puhul, kui GSMsides ülekoormused tekivad. Samuti kulub operatiivvõrgus kõne loomiseks murdosa sekundist, GSM-võrgus aga mõni sekund.

Nokia on olnud oma võrgu müümisel ja promomisel kõige aktiivsem. TETRA kasuks räägib asjaolu, et sama võrk on kasutusel Soomes, kellega saaks hädaolukorras üle TETRA kergemini sidet pidada. Samuti leiavad mitmed asjatundjad, et Nokia oleks oma läheduse tõttu nii suure tehingu puhul Eestile kõige mugavam partner.

Teine võimalus oleks osta algselt Prantsusmaa politsei jaoks loodud TETRAPOL, mis on samuti paljudes Euroopa riikides praegu kasutusel.

Kogu tehingu maksumuseks on kuni pool miljardit krooni, mis sisaldab ka võrgu väljaehitamist ning 10 000 telefoni ostu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing