PM: Ühiselamute omanik pole nõus maju linnale müüma

31. märts 2004, 08:12

Tallinn võib peagi algatada skandaalsete Mustamäe ühiselamute sundvõõrandamise, sest nende omanik ei taha pidada läbirääkimisi hoonete võõrandamiseks linnale.

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna saatis Akadeemia ja Vilde tee ühiselamute omanikfirmale OÜ Capital Kinnisvara kirja, milles soovis alustada läbirääkimisi viie hoone võõrandamiseks. Tsahkna sõnul pole linnavõim veel kokku leppinud, kui suurt summat majade eest pakutakse, ning ka kiri ei sisalda konkreetset rahapakkumist, kirjutab Postimees.

«Linn ootab firmat juhtivalt Aleksei Poskatshevilt vastust 30. aprillini, ja kui omanik läbirääkimistest keeldub, alustab sundvõõrandamist,» lausus Tsahkna. «Kuid ma ei usu, et ta läbirääkimiste alustamisest keeldub. Iseasi, kas õnnestub võõrandamise summas kokku leppida.»

Poskatshev kinnitas eile Postimehele, et ei kavatse linnaga ühiselamute võõrandamise teemal läbirääkimisi pidada. «Ma ei hakka seda üldse arutama, tegu on eraomandiga ja neil pole sellele õigust,» lisas ta.

Poskatshevi sõnul ei kavatse ta maju müüa ka siis, kui linn pakuks talle nende eest õiglast turuhinda. «Mul pole vaja raha, mul on äriplaan, mis seisneb selles, et teha need majad korda ning müüa korterid ära või anda üürile,» selgitas mees. «Linna plaan on teha siia majad vaestele, aga ma teen kõik, et neid plaane ellu ei viidaks.»

Tsahkna sõnul käisid eelmisel nädalal tema juures Akadeemia 46 elanikud, kelle lahkumist nõuab majaomanik 1. aprilliks, sest kavatseb hoonet renoveerima hakata.

Abilinnapea juures käinud Akadeemia 46 elanik Edgar Sõber ütles eile Postimehele, et ei kavatse korterist välja minna, sest tal on õigus seal elada. «Praegu on asutud maja rüüstama, radiaatoridki kistakse seinast maha,» lisas ta. «Selline lammutamine tuleks peatada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing