Ülo Toomsalu • 1. aprill 2004 kell 6:01

PM: Ülemiste keskus loodab aastas 7 miljonit külastust

Omanikud ootavad täna avatavasse Ülemiste keskusse aastas umbes seitset miljonit külastajat, keda peaks kohale meelitama ka pidev meelelahutusprogramm.

Eesti suurima kaubanduskeskuse ligi 50 000 ruutmeetril on poode, teeninduskohti ja söögipaiku kokku enam kui 150. Ei puudu ka suur laste mängunurk, kuhu vanemad oma võsukesed poeskäigu ajaks jätta võivad, kirjutab Postimees.

«Klientidele pakutakse vaieldamatult uut kvaliteeti ning siinne ruumijaotus ja kontseptsioon on Eesti keskustest parim,» kiidab keskust juhataja Guido Pärnits. Varem pankrotistunud Rema ja Spari poode juhtinud Pärnits on aastaga üles ehitanud keskuse, mille tuleku asjus oli lõviosa kaupmeestest veel paari aasta eest skeptilised.

Pärnitsa sõnul peaksid Ülemiste plussiks olema nende kaubamärkide poed, mida Eestis seni polnud. 800 ruutmeetril müüakse keskuses näiteks Skandinaavias populaarse Lindexi kaubamärgi tooteid.

Hüpermarketiga tuleb Ülemistel välja Rimi, kes on aastaid püüdnud jõuliselt Eesti turule tungida, kuid seni sellega veel hakkama ei ole saanud.

Eestis on uus ka näiteks rõivaid müüv Olsen ning 300ruutmeetrine raamatupood Sireen.

Keskuses avatakse ka Eesti esimene ilma müntideta töötav Olympic Casino mängupõrgu.

Paljud spetsialistid on Ülemiste põhiliseks konkurendiks nimetanud Kristiine keskust, sest mõlemad kohad on ehitatud moodsaid poepidamise põhimõtteid silmas pidades. Ülemiste kahel korrusel asuvad ostukohad on asetatud ringikujuliselt ning nii ei lõpe poest poodi liikuva külastaja tee otsa.

Ülemiste keskus toob esimesteks päevadeks Tartu maantee ristmikule välja reguleerijad, kes peaksid võimalike ummikute kartuses autodevoolu sujuvamaks muutma.

Hetkel kuum