PM: Tallinlased hääletavad mais öise alkoholimüügi üle

02. aprill 2004, 08:02

Tallinn korraldab mai alguses rahvahääletuse öise alkoholimüügi piiramise kohta, mis peaks linnavõimule näitama, kuidas müüki piirata.

Volikogus eile heaks kiidetud otsuse kohaselt toimuks hääletus 3.?9. maini ning linlastelt küsitakse, kas nad peavad vajalikuks öise alkoholimüügi piiramist Tallinnas, kirjutab Postimees.

Vitsut ütles eile pärast ligi pool miljonit krooni maksva rahvahääletuse volikogus heaks kiitmist, et linlaste seisukohast sõltub, kui radikaalseid müügipiiranguid linnavõim ette valmistama hakkab.

Abilinnapea sõnul on tema alluvad alkoholimüügi küsimusega juba mõnda aega tegelenud ning ettekujutus võimalikest meetmetest olemas. «Kõige radikaalsem variant on see, et öisel ajal poodides alkoholi üldse mitte müüa ning ka see võimalus on praegu kaalumisel,» lausus ta. «Pehmem variant on näiteks see, et piirata müügikohtade arvu teatud nõuete kaudu, mis nendele müügikohtadele esitatakse.»

Vitsut lausus, et kui linlased öist alkoholimüügi piiramist heaks ei kiida, seda ei tehta. Kuid abilinnapea sõnul ei kavatse linnavõim ka siis loobuda plaanist piirata alkoholi kättesaadavust alaealistele ning päevakorda tulevad enam need meetmed, mis öise piiranguga seotud pole.

Rahvahääletust puudutav eelnõu sai eile volikogus peamiselt keskerakondlaste toel napi viiehäälelise enamuse, eelnõule olid vastu nii võimuliitu kuuluva Reformierakonna kui opositsioonilise Res Publica volinikud.

Reformierakonda kuuluv endine kultuuriminister Signe Kivi ja Res Publica liige Ralf Allikvee märkisid mõlemad, et poole miljoni krooni kulutamine küsimise peale on tarbetu raharaiskamine.

Kivi hinnangul on linlaste arvamus ammu selline, et alkoholimüük on üle piiri läinud ning rahvaküsitluse asemel peaks volikogu konkreetseid piiranguid arutama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing