SLÕL: Nädalalehest Den za Dnjom kadusid dollarid ja arvutid

02. aprill 2004, 08:03

Ööl vastu 1. aprilli viisid vargad nädalalehe Den za Dnjom kontorist 31 arvutit ning rahakapi, milles oli 10 000 dollarit.

Den za Dnjomi toimetus asub Tallinnas Pärnu maantee 130. Otse Põhja politseiprefektuuri hoone vastas, kirjutab SL Õhtuleht.

Neljapäeva hommikul kella seitsme ajal tööle tulnud koristaja avastas, et toimetajate laudadel seisavad monitorid endiselt, aga arvutid on kadunud. Põrandale rippusid vaid ühendusjuhtmed. Koristaja teatas vargusest lehe omanikele, kes seejärel politsei kohale kutsusid.

Korravalvurid selgitasid, et peale arvutite on kadunud ka seif, milles oli 10 000 dollarit. Kaks seifi olid vargad lahti murdnud, ühe aga tassinud kolmandalt korruselt teisele ja siis seal maha jätnud.

«Oli tuldud just arvutite järele. Midagi muud toimetusest kadunud pole. Isegi töötajate isiklikud asjad on alles,» räägib vargusest vapustatud suhtekorraldaja Marina Poltavtseva. Tema sõnul ei jätnud vargad mingeid nähtavaid muukimisjälgi. Sisse on tuldud kas uksekaardiga või siis suudeti uks nii osavalt lahti kangutada, et jälgi ei jäänud. Kurikaelad on täpselt teadnud ka nädalalehe tööre?iimi: vaid ööl vastu neljapäeva on maja tühi. Teistel päevadel on inimesed poole ööni kohal.

Den za Dnjomi juhatuse esimees Andres Tõnisson ei pea rahalist kahju siiski väga suureks. «Need arvutid olid 2000. aastal ostetud ja juba siis vanad. Praegu võivad nad maksta ehk 2000 krooni tükk. Tegelikult oleme juba pool aastat mõelnud, et on vaja arvutiparki uuendada. Aga kuidas sa ikka hakkad arvuteid ära viskama? Nüüd tegid vargad vaata et heateo, kui vanaraua eest ära viisid. Muidugi on kahju kõvakettaist, seal olnud infost,» arutleb Tõnisson.

Toimetuse tööd vargus ei halvanud. Eile pärastlõunal oli olemas juba 20 uut arvutit ning ostetud ka server. Töötajadki tõid kodunt arvuteid kaasa, et tööd jätkata.

Politsei algatas varguse uurimiseks kriminaalasja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing