Valitsus kiitis heaks mobiilinumbri liikuvuse eelnõu

02. aprill 2004, 14:23

Telekommunikatsiooniseaduse muudatuste jõustumisel avaneb tarbijal võimalus säilitada oma mobiiltelefoninumber mobiiltelefoniteenuse osutaja vahetamisel.

Sellinne võimalus tekib orienteeruvalt käesoleva aasta novembris, mille tulemusel kasvab konkurents telekommunikatsiooniturul ja eeldatavalt alanevad ka tarbijale pakutavate telekommunikatsiooniteenuste hinnad.

Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Meelis Atonen: ?Mobiiltelefoninumbri liikuvus on klientidele oluline kuna numbri fikseeritus võrku on olnud peamine põhjus, miks klientidel ei ole olnud võimalik valida sobivat teenust. Seega teenib eelnõu otseselt tarbija huve.?
Tervitatav on ka konkurentsi areng võimaldades võistelda operaatoritel juba kõikide, mitte ainult uute klientide pärast, lisas Atonen.

Uus, ettevalmistatav elektroonilise side seaduse eelnõu sätestab numbri liikuvuse ka mobiiltelefoniteenuse osutaja vahetamisel. Nimetatud kohustuse täitmise eelduseks on marsruutimise ühtse andmebaasi asutamine, mille kaudu toimub numbri liikuvuse rakendamine.

Lisaks marsruutimise ühtse andmebaasi toimimisele eeldab numbri liikuvuse täielik rakendamine ka mobiiltelefoniteenuse osutajate poolt teatud tehniliste ettevalmistuste tegemist.

Kuna elektroonilise side seaduse menetlemine, tänu selle mahukusele ja keerukusele, võtab palju aega siis on vajalik vastavate muudatuste tegemine telekommunikatsiooniseaduses.

Käesoleva aasta algusest alates on tarbijal telefoniteenuse osutaja vahetamise korral võimalus soovi korral säilitada oma telefoninumber. Numbri liikuvus hõlmab ka geograafilise liikumise ehk numbri säilitamise võimaluse tarbija asukoha muutumisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing