Peeter Raidla • 2. aprill 2004 kell 12:28

Keskerakond tahab muuta omavalitsuste tulubaasi kujundamise aluseid

Keskerakonna juhatus tegi täna avalduse seoses kavatsusega taotleda omavalitsuste tulubaasi kujundamise aluste muutmist.

'Peame alustama riigivõimu vastutuse suurendamisest omavalitsuste ees ja nendevahelise partnerluse tegelikust loomisest,' seisab erakonna avalduses.

'Keskerakond soovib oluliselt muuta avaliku sektori eelarvete vahekorda omavalitsuste kasuks, seades eesmärgiks saavutada riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel rahas mõõdetavate kohustuste suhe 50/50. Sellega seonduvalt korrastada ka funktsioonide jaotus ning anda omavalitsustele üle olemuslikult nende pädevusse sobivad ülesanded.

Ühtlasi peab Keskerakond oluliseks, et 15% üksikisiku brutotulult loetaks kohalikuks maksuks, mis tähendab selle otsearvestamist omavalitsuste tulubaasi. 2004.aastal eraldas riik omavalitsustele üksikisiku tulumaksust ca 11,4%, mis on ebapiisav ega vasta omavalitsuste ees seisvate ülesannete täitmiseks vajalike vahendite miinimumile.Nende põhimõtete elluviimiseks on keskerakonnal kavas algatada tulumaksuseaduse ja kohalike maksude seaduse muudatused,' öeldakse avalduses.

Hetkel kuum