Dow Jonesi tööstuskeskmises vahetuvad üle hulga aja aktsiad

Romet Kreek 05. aprill 2004, 00:00

Bloomberg vahendas, et indeksisse lisanduvad kindlustusgigandi American International Groupi (AIG), sidekompanii Verizon Communicationsi ja ravimitootja Pfizeri aktsiad.

Uutele tulijatele teevad ruumi indeksi koosseisust välja arvatavad Eastman Kodak, International Paper ja AT&T. Need firmad olid indeksis aktsiate turuväärtuselt kõige pisemad.

Indeksi koosseisu muudatused jõustuvad 8. aprilli kauplemispäeva alguses.

?Uued aktsiad indeksis tunnistavad USA aktsiaturul valitsevaid trende, kaasa arvatud finantssektori ja tervishoiusektori jätkunud kasvu ja toorainesektori aktsiate turuosa vähenemist,? kommenteeris indeksi koosseisus aset leidnud muutusi Wall Street Journali tegevtoimetaja Paul Steiger, kes vastutab indeksi koosseisu eest.

Lisaks Pfizerile on indeksis sellised ravimitootjad, nagu Merck ja Johnson & Johnson. Verizon asendab indeksis lahkuvat sidefirmat AT&Td. AIG on esimene indeksisse kuuluv kindlustusselts, mis täiendab finantssektori aktsiad, nagu American Express, Citigroup ja J.P. Morgan Chase. Viimati toimusid indeksis muudatused 1999. aasta novembris, mil Microsoft, Intel, Home Depot ja SBC lisandusid indeksisse ja tõrjusid sealt välja Union Carbide?i, Chevroni, Goodyeari Tire & Rubberi ning Sears, Roebuck & Co aktsiad. Suurtest firmadest ei kuulu jätkuvalt eliitindeksisse Cisco Systems ja Bank of America.

Dow Jonesi tööstuskeskmine on kõige vanem USA aktsiaturu mõõdupuu, mida hakati arvutama 1896. aastal. Paljude professionaalsete investorite jaoks asendab S&P 500 indeks Dow Jonesi tööstuskeskmist, jälgimaks turgu ja edukust. S&P 500 indeksi ajalugu läheb tagasi aastasse 1923.

Dow Jonesi tööstuskeskmisesse kuulusid algselt 12 firma aktsiad. 1928. aastal suurendati indeksisse kuuluvate ettevõtete arvu 30ni, sama palju on seal ka praegu firmasid. Ainsana algkoosseisu firmadest säilinud General Electric.

7,2 mld dollarilise turuväärtusega Kodak liitus indeksiga 1930. aastal. 1916. aastal indeksiga liitunud AT&T turuväärtuseks on 15,3 mld dollarit. International Paper on kuulunud indeksisse kahel korral. Algselt lisandus ta indeksisse 1901. aastal ja sai sinna tagasi 1956. aastal. Selle firma turuväärtuseks on 20,5 mld dollarit. Võrdluseks uustulnukate turuväärtustega, on eeltoodud firmad väga väikesed. AIG turuväärtus on 191 mld dollarit, Verizonil 102 mld dollarit ning Pfizeril 271 mld dollarit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing