Kuuga võitis enim Baltika, kaotas Hansa

Raivo Sormunen 05. aprill 2004, 00:00

Märtsis kogus Tallinna börsil enim investoreid juurde Baltika. Suurimaks kaotajaks oli aga möödunud reedel järjekordse rekordtasemeni tõusnud Hansapank.

Kui kuu alguses oli jaekaubandusäris raskusi tundval Baltikal 480, siis kuu lõpus juba 507 aktsionäri. Baltika aktsionäride arv kasvas tõenäoliselt spekulantidest väikeaktsionäride arvel, kes pärast Baltika 2003. aasta majandustulemusi ja aktsia hinnalangust endale aktsiapositsiooni soetasid. Eesti erainvestorist Baltika väikeaktsionäride arv kasvas Tallinna börsi statistika põhjal kuuga 421-lt 451ni.

21 võrra kasvas aktsionäride arv kuuga Saku Õlletehasel. Ka siin lisandus enim (16) kohalikke väikeaktsionäre, kelle arv kasvas 3642ni. Veebruari lõpus avaldas õlletehas teate dividendide maksmise kohta, mille ta ka möödunud reedel toimunud aktsionäride üldkoosolekul kinnitas. Õlletehase aktsiaostjaid huvitab aga kindlasti enam ettevõtte arenguperspektiiv läheneva Euroopa Liidu valguses.

Enim kaotasid kuuga aktsionäre Hansapank ja Eesti Telekom, vastavalt 22 ja 19. Ka siin vedasid langust kohalikud erainvestorid, kelle arv kahanes kuuga Hansapangas 22 ja Eesti Telekomis 20 võrra. Võib arvata, et osa väikeaktsionäre pole suutnud viimase kolme-nelja kuuga korralikult tõusnud aktsiaid enam oma portfellis hoida.

Hansapanga aktsia tõusis reedel juba kolmeteistkümnendat päeva viimase kolme nädala jooksul. Päevaseks tõusunurgaks jäi kobeda 63 mln kroonise käibe juures 2,8% ning sulgemishinnaks 425,59 krooni. Veidi on kahju, et turg ei suuda vähegi suuremat ostuhuvi endasse imeda (kindlasti on nii lood ka müügihuviga) ning aktsia peab seetõttu selliseid hüppeid tegema.

Uue rekordtasemeni tõusis ka Merko Ehituse aktsia. Aktsia sulgus 234,70 kroonil.

Huvitav on see, et kui Hansapanga aktsionäride arv kahanes Tallinna börsifirmadest enim terve kvartali lõikes (139 võrra), siis Eesti Telekomi populaarsus jaanuaris-veebruaris tõstis telekomifirma aktsionäride arvu kvartaliga 84 võrra. Ükski teine börsifirma ei suutnud kolme kuuga nii palju investorite arvu kasvatada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing