Eestis tegutseb 5394 aktsiaseltsi

05. aprill 2004, 12:47

Märtsi lõpu seisuga on Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) andmetel Eestis 5394 tegutsevat aktsiaseltsi.

Esimese kvartali jooksul registreerus Eesti väärtpaberite keskregistris 30 uut aktsiaseltsi ning samal ajal kustutati registrist 34 seltsi.

Registris olevate ettevõtete aktsionäridest oli 1. aprilli seisuga 48% Eestist, 30% Rootsist, 7% Soomest, 4% Suurbritanniast ning samapalju USA päritoluga aktsionäre.

Eesti väärtpaberite keskregistris olevaid osaühinguid lisandus kvartali jooksul 25, mis teeb EVKs olevate osaühingute arvuks 333. Eesti väärtpaberite keskregistris registreerivad oma osad eelkõige suurt osakapitali või välismaiseid osanikke omavad ühingud tagamaks osakapitaliga seotud riskide maandamise ja kapitali kindluse.

Väärtpabereid omavate kontode arv tõusis 1. kvartalis, samal ajal kui börsiettevõtteid omavate kontode arv pisut langes. Eesti väärtpaberituru turuväärtus, sisaldades ka börsiettevõtteid, on 1. aprilli seisuga 106,3 miljardit krooni.

Veebruaris sõlmiti EVK ja Notarite Koja vahel andmevahetusleping, mistõttu Eesti väärtpaberite keskregistris registreeritud ettevõtetel ei ole enam notariaaltoimingute tegemiseks tarvis esitada aktsiaraamatu väljavõtet.

Aktsiaraamatu väljavõtte ja isikute väärtpaberikontode saldot saavad notarid jälgida elektroonilise juurdepääsu ? e-Registri ? kaudu otse registrist.

HEX Tallinna gruppi kuuluv Eesti Väärtpaberikeskus haldab Eesti väärtpaberite keskregistrit, kus on registreeritud kõik väärtpaberikontod ja kõikide Eestis tegutsevate aktsiaseltside aktsiaraamatud. EVK korraldab ka aktsionäride üldkoosolekuid ja teostab dividendimakseid ning teisi korporatiivseid sündmusi.

Tabelid kustutatud aktsiaseltside ja väärtpaberikontode statistikast on kättesaadavad <#siit=http://www.hex.ee/?id=3617>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing