Andres Trink hakkab juhtima Euroopa väärtpaberijärelevalvete komitee ekspertgruppi

06. aprill 2004, 15:07

Euroopa Väärtpaberijärelevalvete komitee nimetas Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Andres Tringi oma ekspertgrupi juhiks.

Euroopa Väärtpaberijärelevalvete komitee (CESR -The Committee of European Securities Regulators)ekspertgrupi ülesandeks on välja töötada üle-euroopaliselt emitentidele kehtestatavad info avalikustamise nõuded.

Ekspertgrupi ülesandeks on välja töötada ettepanekud läbipaistvusdirektiivis väärtpaberituru emitentidele esitatavate info avalikustamise nõuete täpseks rakendamiseks ning pakkuda välja sobivad lahendused, kuidas emitendid peaksid vajalikku informatsiooni investoritele levitama. Ekspertgrupp koosneb erinevate Euroopa riikide väärtpaberituru spetsialistidest. Moodustamisel onka üle-euroopaline turuosalistest koosnev konsultatiivgrupp.

'See on suur väljakutse ja näitab, et meid usaldatakse,' ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Andres Trink. 'Ekspertgrupi tööd juhtides kujundame otseselt Euroopa finantsteenuste tegutsemisstandardeid ja ühtset finantsteenuste turgu. Eesmärk on, et investorid üle Euroopa, sh Eestis, saaksid väärtpaberituru emitentide kohta piisavalt ja ühetaolist infot. See suurendab usaldust ning lihtsustab ja laiendab investeerimisvõimalusi,' lisas Trink.

CESRi ülesandeks on nõustada Euroopa Komisjoni Euroopa väärtpaberiturgu reguleerivate õigusaktide väljatöötamisel ning kindlustada vastavate seaduste kooskõla ja kiire rakendamine liikmesriikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing