EPL: Aknaostubuum venitab tellimuste tähtaega maikuuni

06. aprill 2004, 08:06

Aknaostubuum on venitanud tellimuste täitmise järjekorra kuni viie nädala pikkuseks, mis tähendab, et täna tellitud aken pannakse ette alles mai keskel.

Aknabuumi põhjusteks peavad firmad nii pankade 0-protsendilist liisinguintressi kui ka firmade sooduskampaaniaid, mis on langetanud plastakende hindu kuni viiendiku võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Järjekorrad on meil väga pikad. Kui tavaliselt on 2-3 nädalat, siis praegu on see juba kuni viis nädalat,? ütles ASi Rehpol juhataja Rain Raitar.

Raitari sõnul pakkusid nad ettevõtte 10. aastapäeva puhul plastaknaid 20 protsenti tavahinnast odavamalt. Viiendiku võrra madalam hind tõi kaasa nii palju soovijaid, et tellimuste täitmine venis viie nädala pikkuseks. Tema sõnul toimub Eestis praegu akende hinnaralli, mis on langetanud pakkumised peaaegu omahinna tasemele. Suve saabudes peaks see aga lõppema ja hinnad kerkivad uuesti.

ASi Vesmont müügikonsultant Kaja Kaupmees põhjendas madalaid hindu sellega, et talvel ja varakevadel, kui keegi ei taha aknaid osta, peavad kõik pakkujad hindu langetama. Mõõnaperioodil pakuvad ettevõtteid aknaid kas või nullprotsendise juurdehindlusega, et inimestele tööd kindlustada.

?Akende ostmise järelmaksu pakume 0-protsendiga eelmise aasta novembrist alates. Tänaseks on seda võimalust kasutanud umbes 600 klienti,? ütles Hansapanga väikefinantseerimise osakonna haldur Eric Puulmann.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing