Müügiõiguse annab registreering majandustegevuse registris

06. aprill 2004, 13:10

Tallinna linnavalitsus arutab homsel istungil määruse eelnõu, mis kehtestab Tallinnas majandustegevuse registri pidamisega seonduvate toimingute sooritamise.

Tänavu 15. aprillist jõustuvad kaubandus- ja majandustegevuse registri seadus ja uus tarbijakaitseseadus, mis muudavad põhimõtteliselt kaubandustegevuse regulatsiooni.

Seni on väljastanud kohalik omavalitsus kauplemislube kauplustele, toitlustusäridele, tänava- ja turukaubanduse müügikohtadele ja olmeteenindusettevõtetele.

Alates 15. aprillist annab õiguse tegutseda kaubandustegevuses (hulgi- ja jaekaubandus, teenindus, toitlustamine) registreering majandustegevuse registris. Vastavad registreeringud tehakse tegevuskohajärgses omavalitsuses. Registreeringu eest on ette nähtud riigilõiv 300 krooni.

Tallinna hinna- ja tarbijakaitseteenistuse direktori Aave Põdra sõnul on seni eriregulatsioonita või riigi korraldada olnud mistahes kaupade hulgimüük, sealhulgas ka alkohoolse joogi import, eksport ja hulgimüük, alkohoolse joogi ja tubakatoodete jaemüük, väärismetalltoodete valmistamine, sissevedu ja hulgimüük.

'Vastavalt seadusele nõuavad need nüüd registreeringut majandustegevuse registris,' märkis Põdra.

Ühtlasi kinnitatakse need ametikohad, mille ametnikud on pädevad sooritama linnavalitsuse nimel registri pidamisega seonduvaid toiminguid.

Määruse eelnõuga volitatakse linnavalitsuse nimel majandustegevuse registri toiminguid sooritama linnosavalitsused ja järelevalve osas Tallinna ettevõtlusamet.

Samuti kavatseb Tallinna linnavalitsus homsel istungil esitada linnavolikogule määruse eelnõu, millega kehtestatakse tänavakaubanduse korraldajatena linnaosade poolt väljastatava müügipileti hinnaks 200 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing