Nokia ?okeeris aktsiaturge ootamatu käibehoiatusega

Romet Kreek 07. aprill 2004, 00:00

Nokia teatas, et nende käibeootus jääb alla varasematele panustele. Kontsern prognoosib esimese kvartali käibeks 6,6 mld eurot (103,3 mld krooni), mida on kaks protsenti mullusest veerandaastast vähem. Firma varasem ootus nägi ette käibe kolme- kuni seitsmeprotsendist kasvu.

Firma taaskinnitas esimese kvartali kasumiootuseks aktsia kohta 0,17 eurot, mis jäi eelmise ootuse alumisse äärde. Varem prognoosis firma 0,17- kuni 0,19eurost kasumit aktsia kohta.

Nokia aktsia langes eile ootamatu uudise peale maksimaalselt 18 protsenti, mis oli viimase kolme aasta suurim kukkumine.

Mobiiltelefonide ja multimeedia üksuste käive jäi allapoole ootusi. Mobiiltelefonide müük langes Euroopas ja Aasias seoses oodatust väiksema müügikoguse ja tootevalikuga, kus suur osa oli odavamatel telefonidel. Ülemaailmne mobiiltelefonide esimese kvartali koguse kasvuprognoosiks oli 25 protsenti, samas kui Nokia telefonide kogus kasvas vaid 19 protsenti.

Võrguseadmete üksuse müük ületas ootusi, küündides 1,4 mld euroni (21,9 mld krooni), mis on mullusega võrreldes 16protsendiline kasv.

Mobiiltelefonide üksuse kasumlikkus oli firma teatel jätkuvalt suurepärasel tasemel. Küll aga lõi oodatust väiksem müügikogus ja tootevalik üksuse käivet ja tegevuskasumit.

?Me pole rahul oma käibearenguga esimeses kvartalis, kuid me oleme taas saavutanud hea kasumlikkuse,? ütles firma juhatuse esimees Jorma Ollila.

Analüütikute esimestes sõnavõttudes väljendus mure, kas äri on läinud selle aasta alguses halvasti ainult Nokial või puudutab probleem tervet sektorit.

?Nokia käive tuleb väiksem, sest rõhk läheb üha enam odavamatele telefonidele,? ütles Londonis asuva varahaldusfirma Aberdeen Asset Management analüütik Rob Sellar.

Nokia tõmbetuules langesid eile börsidel ka teiste tehnoloogiafirmade aktsiad. Kohe pärast uudist langesid eelturul Norteli ja Lucenti aktsia. Saksamaal läksid langusesse Infineoni, SAP ja Siemensi aktsia. Rootsis Ericssoni ja Prantsusmaal Alcateli aktsia.

Äripäeva väljamõeldud tegelane, investor Toomas kasutas eile ära Nokia käibehoiatuse järgset hinnalangust ning ostis 57 700 krooni eest 250 Nokia aktsiat.

Investor Toomas maksis ühe aktsia eest 14,75 eurot ehk 230,8 krooni.

?Nokia kvartali käibehoiatus ja aktsia kiire hinnalangus andis ostuks hea võimaluse,? ütles ostu teostanud Äripäeva analüütik Raivo Sormunen.

Tema sõnul oli investor Toomasel juba kolm-neli kuud plaanis oma osalust Nokias suurendada. ?Toomas kui pikaajaline investor ei usu, et sektori liider ning tugeva kasumlikkusega Nokia tuleks ühe hoiatuse pärast kohe investeerimisportfellist välja visata. Toomase jaoks on käibehoiatusega ja 14,75 eurot maksev Nokia aktsia märksa atraktiivsem enne kasumihoiatust 17,50 eurot maksnud Nokiast,? märkis Sormunen.

Investor Toomas on ühe Tallinna väikese IT-firma osanik ning samas programmeerijana töötav 37aastane mees. Toomas alustas korterimüügist ja pärandusest ning säästudest kokku saadud miljoni krooni investeerimist 2002. aasta alguses. Möödunud reedel oli investor Toomase aktsiaportfelli väärtus 1,38 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing