Paldiski pakub pangapealset elurajooniks

Kristiina Randmaa 07. aprill 2004, 00:00

Paldiski linnapea Kaupo Kallase sõnul on linnal vaja uusi elanikke, sest juba 3-4 aastat pole Paldiski oma 4300 elanikule lisa saanud. Samas näeb linna arengukava ette 2006. aastaks umbes 1500 uut asukat, kellele praegune korteriturg elamispinda ei paku. On olemas küll üks tühi ühiselamu tüüpi korrusmaja, kuid see lastakse tuleval aastal sarnaselt nelja eelnevaga õhku.

?Paljud Tallinnast siia tööle tulijad on eluaseme vastu huvi tundnud,? märkis Kallas. Tema hinnangul käib pealinnast Paldiskisse iga päev tööle umbes 300 inimest. Viimaste aastate jõudsalt arenenud ettevõtlus ? kasvanud sadamad, uus paaditehas, peagi kerkiv tuuleenergiapark ? toob töölekäijaid juurde. ?Tulla võiksid need, kes elavad mägedel, aga kellel Tallinna lähedale hammas peale ei hakka.?

Pakri pankrannikul Leetsel mere ääres laiuv uus elamupiirkond võtab kehtestamata üldplaneeringu järgi enda alla umbes 200 hektarit maad. Merd ja maju jääks lahutama 100?200meetrine rannikuäärne maastikukaitseala. Peagi kooskõlastusringile minev üldplaneering muudab senise hõreasustuspiirkonna tiheasustusalaks.

Paldiski linnavalitsuse toetusega püüab Pakri pankranniku teises servas 20 hektaril elamurajooni rajada ka OÜ Klauser Trade. Umbes 50 majaga rajooni rajamist on seni pidurdanud rohelised, kellele oli vastukarva, et pooled majad jäänuks maastikukaitsealale. Tänaseks on algatatud uus detailplaneering.

Kui Klauser Trade müüs aasta tagasi krunte 60?100kroonise ruutmeetrihinnaga, siis Kallase sõnul oleks Leetse ruutmeeter 100 krooni, koos kommunikatsioonidega 200 krooni. Maa tuleb ka munitsipaliseerida. Tallinna vahetus läheduses müüakse maad hinnaga 500?1000 krooni ruutmeeter.

Kinnisvaragrupi Uus Maa peakonsultandi Tanel Tarumi hinnangul võib firmal Paldiski pankranniku vastu huvi olla küll. ?Täna lähevad ilusad looduslikud kohad hästi kaubaks,? ütles ta ja lisas, et kuna Paldiski on siiski suhteliselt kaugel linnast ja Tallinna lähipiirkonnaks seda nimetada ei saa, tuleks leida paigale ni??. ?Äkki võiksid inimesed suvilaid sinna osta?? Praegu on Pakri poolsaarel umbes 50 maja, neist umbes pooled suvilad.

Pindi Kinnisvara turundusosakonna juhataja Peep Sooman oli skeptilisem, väites, et inimesed ei taha Paldiskisse maju, sest see jääb Tallinnast kaugele ja seal ei ole ka keskust. ?Linnakeses, kus on elamisi üle, kinnisvaraäri ajada ei saa.? Samas märkis ta, et maasse investeerijaid peaks olema küll ja võib-olla pikemas perspektiivis on asjal jumet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing