Rootsi nähku parem palki oma silmas

Ulrica Fors 07. aprill 2004, 00:00

Rootsi ja Saksamaa püüavad taas dikteerida, kuidas Eesti peaks oma riigis maksustamist korraldama. Oma kodanikke on õigus maksustada ainult Eesti parlamendil. Kui EL on regionaaltoetusteks jagamas mitmeid miljardeid, peaks Göran Persson oma kolleegidega tõstatama selle teema ministrite nõukogus, mitte Eesti majanduspoliitikat hukka mõistma.

Balti mere kaldal asuvad kaks riiki, mis on vahemaa poolest üksteisele nii lähedal, kuid samas ometi nii kaugel. Üks nendest riikidest ? Eesti ? on valinud tulevikutee madalate liberaalsete maksumääradega sissetulekule ja võimalusega investeerida ettevõtte kasum ilma maksustamiseta. Teine riik ? Rootsi ? on valinud teistsuguse tee ja maksab praegu selle eest. See on tee, kus kõrgelt maksustatakse nii sissetulek kui vara. Sellega pole nimekiri veel lõppenud. Rootsi valitsus maksustab oma inimesi ja kõiki, kes sellesse riiki püüavad investeerida, väga rängalt. Selle poolest on Rootsi kuulus. Kallid eestlased! Rootsi võib paista suurepärase riigina, kuid süsteemis on tohutu mõra. Hoolimata sellest, et rootslastel on kõrgeimad maksud maailmas, on koolisüsteemis puudus haritud õpetajatest, klassid muutuvad igal aastal suuremaks, toit koolisööklas on tasuliseks muutumas. Ettevõtted lahkuvad Rootsist, töökohad voolavad riigist välja ja tööpuuduse tase on praeguse liidu üks kõrgemaid. Lihtsa kirurgilise lõikuse ootamine võtab kuid või isegi aastaid. Inimesed elavad tegelikult tänaval ka Rootsis.

Rootsi peaminister nõuab, et eestlased järgiksid Rootsi eeskuju. Minu vastus peaministrile on, et see järgiks Eesti eeskuju, kui ta soovib pärast 2006. a valimisi jätkata. Vastasel juhul peab püüdma rootslasi sotsialismiga ahvatleda.

Ulrika Fors elab 2002. a Eestis

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing