Estonian Airi lennukipark uueneb

07. aprill 2004, 17:28

Estonian Air tagastab homme, 8. aprillil liisingfirmale oma kõige vanema Boeing 737-500 tüüpi lennuki, rentides oma lennukiparki uuema õhusõiduki.

Tagastatav lennuk on Estonian Airi värvides lennanud 2002. aasta sügisest, ning uuem saab olema 1998. aastal ehitatud sama tüüpi lennuk. Pärast lennuki värvimist ning Estonian Airi nõuete kohaseks ümberkonfigureerimist võetakse lennuk maikuus kasutusse viienda püsivalt kasutatava lennukina, teatas ettevõte.

Lennuki lisandumine lennukiparki võimaldab avada 16. maist Müncheni lennuliini ning lisada sagedusi ka Londoni, Kopenhaageni, Oslo ja Hamburgi liinile.

Kõikide liisimisega ning lennuki ülevõtmisega seotud juriidiliste ja tehniliste protseduuride lõpetamiseni võtab Estonian Air nimetatud lennuki ajutiselt allrendile lennuki praeguse käitaja Maersk Airi käest. Seetõttu teenindab Estonian Air kaks nädalat, mil üks lennukeist on Norras plaanilisel hooldusel, oma Tallinna-Kopenhaageni liini reisijaid lennukiga, mis kannab Taani registreerimisnumbrit AY-APP ning on endiselt Maersk Airi värvides.
Lennukil töötab Estonian Airi meeskond ja salongipersonal. Lõplik liisingleping lennuki omanikuga soovitakse sõlmida nii kiiresti kui võimalik ning seejärel kantakse lennuk Eesti registrisse.

Estonian Airi kõige esimene Boeing ehitati Seattle"is Boeingu tehases 1995. aastast ja kannab registrimärki ES-ABC, 1996. aastal ehitatud ES-ABD naaseb aprillis pikemalt ja põhjalikumalt plaaniliselt hoolduselt Norra firmas Braathens, ES-ABG on Estonian Airi värvides alates 2003. ja ES-ABH 2004. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing