Pärnu PM: Pärnu leivatootjat Cibus hakatakse juhtima Tartust

07. aprill 2004, 08:20

AS Pere Leib lõpetab tütarfirma Cibuse iseseisva firmana eksisteerimise, Pärnus asuva tootmise juhtimine koondub Tartusse.

Pere Leiva nõukogu esimees Neeme Raig ütles, et äriühingute liitmine ei tähenda sugugi tootmise vähendamist Pärnus, pigem loodetakse ühtse juhtimisega turuosa ja tootmismahtu suurendada, kirjutab Pärnu Postimees.

Küll on kavas kulusid kokku hoida juhtimise poolel. ?Kahe nõukogu ja juhatuse asemel moodustatakse vaid üks,? selgitas Raig.

Cibuse juhataja Mati Kuusk ütles, et ehkki ühinemisleping kirjutati alla juba märtsi teisel poolel, on 26. aprillil aktsionäride erakorraline üldkoosolek, mis ühinemise heaks peab kiitma. Kõikvõimalikud järgnevad protseduurid võtavad veel omajagu aega ning tegelikud muutused ühendfirma juhtimises toimuvad augustis-septembris.

Seepärast ei osanud Raig ja Kuusk täpselt öelda, millised muutused juhtimises aset leiavad ning kui palju inimesi juhtkonnas koondada tuleb.

Tootmist muudatused ei puuduta või kui, tuleb mõningane spetsialiseerumine ning Tartu ja Pärnu tehas ei hakka enam täpselt ühesugust toodangut valmistama.

Ehkki AS Cibus äriühinguna kaob, ei kao kusagile Cibuse kaubamärk ja tooted, sealhulgas kondiitritooted, mis tarbijate seas populaarsuse on saavutanud.

Kuusk ütles, et Cibusel on siiani 130 väikeaktsionäri, kes firma erastamise ajal EVPde eest aktsiad muretsesid. Enamasti on tegemist vaid ühe-kahe aktsia omanikega, kelle kogu osalus aktsiakapitalis moodustab vaid 2,2 protsenti.

Neile antakse võimalus firmade ühendamisel kas vahetada Cibuse aktsiad Pere Leiva aktsiate vastu või oma aktsiad ära müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing