Eesti tarkvara USA turgu vallutamas

Villy Paimets 08. aprill 2004, 00:00

?California osariigi 27 maakonda korraldasid ravikindlustussüsteemi tarkvara vahetamiseks konkursi, pakkumisi hinnati eraldi kategooriates, iga maakond andis punkte, mis lõpuks summeeriti,? ütles OÜ Vihmapuu juhataja Tan Silliksaar. ?Selle aasta lõpuks saavad läbirääkimised läbi, kui võidame, siis töö kestab mitu aastat. Hanke maht on miljonites dollarites,? lisas Silliksaar.

Regio juht Teet Jagomägi on Postimehele öelnud, et Vihmametsa tarkvarahankest võib saada Eesti IT-firmade üks suuremaid läbimurdeid välismaal.

OÜ Vihmapuu kirjutatud tarkvara kasutavad USA perearstikeskused, polikliinikud ja muud meditsiiniasutused, kokku 14 000 kasutajat. Põhiliselt kirjutatakse arstidele mõeldud ajahaldustarkvara ja patsiendiregistrisüsteeme.

Vihmapuu sai alguse juhusest. Silliksaar läks Ameerikasse programmeerijaks tööle, mõne kuu pärast oli sinna inimesi on juurde vaja. ?Pakkusin, et võtame eestlased,? rääkis Silliksaar.

Internetis korraldati programmeerimisvõistlus, mille auhinnaks oli 1000 dollarit. ?Kolmele parimale tegime tööpakkumise, nüüdseks on meil juba 30 töötajat,? ütles Silliksaar.

Silliksaar ise omanikeringi ei kuulu, OÜ Vihmapuu omanik on Richard Vance Welty, ameeriklasest programmeerija, kellele kuulub ka USAs asuv Raintree Systems Inc. ?Raintree Systems Inc tegeleb Ameerikas müügi ja klienditoega, meie siin programmeerime,? ütles Silliksaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing