Elektroonilise pileti saab välja trükkida

Kaido Einama 08. aprill 2004, 00:00

Pärast pileti eest internetipangas tasumist saab ostetud pileti kohe ka välja trükkida, kasutades selleks kõige tavalisemat printerit.

?Ürituse korraldajale annab uue süsteemi kasutamine eeliseid tavalahenduste ees,? ütles süsteemi käivitamisega seotud Meelelahutus.ee juhatuse liige Tanel Talve. ?Kokkuhoid on näiteks tavalise pileti trükipõhjade pealt märkimisväärne, samuti on kogu statistika nii eelmüügi kui ka kokkuvõtte tegemiseks juba elektrooniliselt olemas, pole aega- ja rahanõudvat piletikontsude ülelugemist.?

Ürituse toimumise hetkel on Talve sõnul korraldajail täielik ülevaade sellest, kui palju inimesi on juba sisenenud, millistel kohtadel hetkel kohalviibivad istuvad jne, sest piletite lugemine toimub elektrooniliselt.

Tekib mõistagi küsimus piletite võltsimise kohta ? igaüks võib ju endale pileti paljundada või printida ilma maksmata. Kui tavapileteid on läbi aegade üsna osavalt võltsida püütud, siis antud juhul pole see võimalik, sest ainus turvaelement piletil on unikaalne triipkood, millega pääseb üritusele ainult üks kord, võimalikud koopiad läbi ei saa. Väljaprinditava pileti kujundus annab korraldajale ka võimaluse reklaamida seal oma järgmisi ettevõtmisi, paigaldada skeeme, et inimesel oleks lihtsam oma koht üles leida, või edastada muud vajalikku ja kasulikku informatsiooni. Kuna tegemist on elektroonilise piletiga, siis saab selle pileti põhja vajadusel operatiivselt ilma lisakuludeta vahetada või muuta. Piletikontrolliks on vaja internetti ühendatud arvutit ja skannerit, mis pileteid sisse loeks. Tegemist on n-ö mobiilse kontrollpunktiga, sülearvutiga ühendatud skanneriga saab pileteid kontrollida kas või metsas toimuvatel vabaõhuetendustel GPRSi kaudu. Oluline on, et sideühendus oleks kindel ja süsteem üles ei ütleks.

Esimene trükitud elektrooniliste piletitega suurüritus oli eelmise aasta Õllesummer. Tegemist pole siiski leiutisega, sarnane süsteem toimib mitmel pool maailmas juba aastaid.

 • Kuldar Kullasepp, Stereo88.com?i toimetaja:
  Internet on saanud ürituste turundamisel üheks oluliseks kanaliks ning seega on vaid aja küsimus, mil lisaks info ammutamisele saaks internetist ka ürituse pileteid osta. Seni on internetis pileti müümine olnud vägagi kilplaslikult lahendud ? sama pilet, mida müüakse kaubanduskeskuses või spetsiaalses müügipunktis, tuuakse sulle kulleriga tööle või koju. Seejuures peab veel lisatasu maksma, mis pileti hinda arvestades tähendab umbes paarikümneprotsendist hinnalisa. Tarbija seisukohalt on see luksus, mille eest ei ole otstarbekas maksta. Lahendus, kus klient saab oma tavalise printeriga pileti iga hetk välja trükkida, on üliloogiline.

Tekib vaid küsimus, miks seda pole varem tehtud. Triipkoodi on alati võimalik printida tavalisele paberile, skannerid selle lugemiseks on kasutuses kõikjal.

Kuna Meelelahutus.ee teenus pakub n-ö mobiilset piletikontrollipunkti, siis võib küsimus tekkida vaid tehnilises lahenduses. Kui populaarsele üritusele tuleb kohale tuhandeid inimesi, kes kõik soovivad kiiresti väravast sisse pääseda, siis peab piletikontrollisüsteem töötama perfektselt. Andmeside peab olema kiire ning töötama tõrgeteta, teenusepakkuja süsteem peab väga kiirelt identifitseerima kõik triipkoodid ning korduva koodi puhul välistama sissepääsu.

Kui need probleemid on lahendatud, siis ei jää muud üle kui loota, et ürituste korraldajad uue teenuse vastu võtavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 14:20
  Otsi:

  Ava täpsem otsing