Hiired tulevad vaid viiel korral

Christel Karits 08. aprill 2004, 00:00

Sel kevadel annab Dagö vaid viis kontserti, peaasjalikult kohtades, kus ansambel varem pole käinud. ?See vast ongi oluline, et mängime nendes esinemispaikades, kus seni pole olnud,? ütleb Saatpalu ja loetleb, et Tallinnas Vanalinnastuudios ei ole nad mänginud nagu Pärnu Endla Küüniski. Üldse pole käidud Viljandis ega Kuressaares.

Tallinna publiku kurvastuseks peab kohe ütlema, et 14. aprillil Vanalinnastuudios toimuv kontsert müüdi juba varakult välja. Teistesse kohtadesse peaks veel üksikuid pileteid leiduma. ?Oleme arvestanud täpselt nii, et mõned inimesed jäävad ukse taha,? selgitab Saatpalu ja naerab, et ansamblil on plaanis Eesti Turismifirmade Liidu liikmeks saada, sest nad arendavad hästi siseturismi. ?Seda teadsime, et Tallinn välja müüakse. Paraku pole aga teist kohta, kus siin kevadel kontserti teha. Nii tuleb siis soovijail meid mujale kuulama sõita.? Ilmselt peaks pileteid olema veel Kuressaarde, Viljandisse ja miks mitte ka Tartusse, kus Sadamateater on teistest suurem esinemispaik, lohutab ta.

Seekordsetel kontsertidel on laval pooleteist tunni jooksul Dagö üksinda. Sõnumist Saatpalu rääkima ei hakka. Mida sest rääkida? ?Seal on nii palju sõnu, kui seda peaks üle seletama... Mida öelda tahame? Kes seda kõike viitsib teha,? sõnab ta ja lisab, et Dagö toob publikule helilised pildid. See oleks nagu vaataks fotole ja siis saabub äratundmine. Immo Mihkelson on Postimehes kirjutanud, et Dagö teeb popmuusikat täiskasvanutele ning Saatpalu tekstid on ikka veel mõeldud pigem torkima, kui semutsema turvaunelmatega.

?Saatpalu jutustab lugusid olevikus sellisena, nagu tema seda näeb, pakub kujutluspilte, millesse võib, aga ei pea süvenema. Plaat ?Hiired tuules? on kui ideaalne raamat, mille kujundust ja illustratsioone võib lihtsalt vaadata, aga saab ka lugedes süveneda tekstidetailidesse ja nautida teistmoodi,? kirjutab Mihkelson, kes nimetab plaati ?Hiired tuules? ootuspäraselt üheks eesti läinud aasta popmuusika tipphetkeks. Seda hinnangut toetab plaadi läbimüük.

?Plaat on Eesti mõistes väga hästi läinud,? ütleb Lauri Saatpalu ka ise, jättes täpsed müüginumbrid märkimata. Dagö uut plaati ei tasu aga enne järgmise aasta sügist oodata. ?Mõnedele inimestele on jäänud kentsakas mulje, et plaadi tegemine on kerge, odav ja mõttevaba ettevõtmine,? räägib ta. ?Tegelikult oleme alati natuke mõelnud, vaielnud ja teinekord on ka untsu läinud. See on päris pikk ettevõtmine. Uusi ideid pole nii plaksti tulnud.?

Oma kontsertidele ootab Dagö nii vanu fänne kui uusi austajaid, kes pole veel ansamblit näinud. ?Hea on, kui saal on täis väga toredaid inimesi. Siis tekib mõnus sünergia ja kontsert õnnestub kindlasti,? loodab Saatpalu.

Kevadised viis kontserti jäävad Dagöl lähiajal viimasteks. ?Eks suvel vaatame, kuid lähima kolme kuu jooksul ei mängi me kindlasti mitte kusagil,? kinnitab ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:24
Otsi:

Ava täpsem otsing