Manutent tegi Linnahalli piirkonna ostmiseks pakkumise

Heidit Kaio 08. aprill 2004, 00:00

Tallinn otsustas alustada Manutendiga läbirääkimisi. ?Lepingu sõlmimiseks kõneluste alustamise fakt kõneleb iseenese eest,? ütles müüki kureeriv abilinnapea Aivar Pärna.

Eelmisel nädalal kiirustas linn pärast neli kuud kestnud läbirääkimisi Manutenti otsustama nädala jooksul, kas firma ostab Linnahalli esialgsetel tingimustel või mitte.

Manutendi eile tehtud pakkumise kohaselt säiliks Linnahall muinsuskaitse poolt esitatud tingimustel. Alles jääks bastioni-laadne püramiidjas kehand ja selle alune kontserdisaal. Lammutamisele läheksid promenaad, selle all olev jäähall ning Linnahalli merepoolne osa.

?Meie tingimus on, et linn või riik osaleksid kontserdisaali väljaehitamisel ja saal jääkski linnale,? ütles Manutendi juhatuse esimees Märt Vooglaid.

Linnahalli taastamise maksumuseks on investeerimispank LHV hinnanud 560?720 miljonit krooni. Linn teeniks piirkonna müügilt 150 miljonit, kuid linna osaluse suurus renoveerimisel oleks läbirääkimiste küsimus.

FIEna linnavalitsust vara müügi küsimustes nõustav endine erastamisagentuuri juht Väino Sarnet: ?Lähenedes teoreetiliselt antud küsimusele, siis sellise public private partnership?iga (avaliku ja erasektori koostööga) kaasnevad linnale omad ohud.? Ta juhtis tähelepanu sellele, et eraomanik viitsib oma huvide eest rohkem seista, samal ajal kui linn kipub käituma ebajärjepidevalt.

Koos Linnahalliga on müügis 11 hektarit mereäärset maad Tallinna kesklinnas. Manutendi nägemust mööda kerkiks piirkonda elamurajoon. Linnahalli lammutatavate osade asemele aga tuleksid bürood. Kuigi Vooglaid hindab kontoripindade turgu väheatraktiivseks, tunnistab ta, et vastu kontserdisaali inimesi elama panna ei saa.

Büroosid ja kontserdisaali teenindav autoparkla oleks plaanis viia maa alla.

Vooglaid ütles, et hinnanguliselt 30 protsenti linnalt ostetavast alast oleks selline, mida kommertsalustel pole võimalik majandada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing