EPL: Parlament keelas naiste ja meeste ebavõrdse kohtlemise

08. aprill 2004, 07:25

Euroliitu astumise päeval jõustub naiste ja meeste võrdsele kohtlemisele suunatud võrdõiguslikkuse seadus, mille Riigikogu eile üksmeelselt heaks kiitis.

Tööturul soolist diskrimineerimist keelav ning tööandjatelt, riigi-, omavalitsus- ja haridusasutustelt võrdõiguslikkuse edendamist nõudev seadus kogus 70 poolthäält, vastu ei olnud keegi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Juba kolme nädala pärast on diskrimineerimise või seksuaalse ahistamise all kannatanud inimesel õigus pöörduda kohtusse ja taotleda kahju hüvitamist. Mittevaralise kahju kompensatsiooniks saab nõuda ka ?mõistlikku rahasummat?.

Esimesel mail peaks viieks aastaks sõltumatu asjatundjana ametisse astuma soolise võrdõiguslikkuse volinik, keda sotsiaalminister Marko Pomerants praegu välja valib.

?Kaalumisel on mitmeid kandidaate, kellest osa ei tea, et neile see ettepanek tehakse,? ei soovinud ministeeriumi pressiesindaja Katrin Pärgmäe ühtegi nime nimetada. Riigieelarve näeb voliniku palgaks, töökoha käivitamiseks, IT-kuludeks ja uuringute tellimiseks tänavu ette miljon krooni.

Sotsiaaldemokraat Kadi Pärnitsa väitel aitab seaduse põhimõtete kohaldamine kaasa tööelu kvaliteedi parandamisele. Küll aga heitis Pärnits ette seda, et sealt puuduvad rakendussätted, lepituskord, järelevalve ning hüvitusmehhanism ohvritele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing