Eesti Energia Põhivõrk sai OHSAS sertifikaadi

08. aprill 2004, 13:16

Eesti Energia Põhivõrk sai töötervishoiu ja tööohituse riskide ohjamise sertifikaadi.

Eelmise nädala lõpul anti OÜ-le Põhivõrk üle sertifikaat OHSAS (Occupational Health and Safety Assessment Series) 18001:1999 nõuetele vastavuse kohta, teatas ettevõte.

See rahvuslike standardiorganisatsioonide ning sertifitseerimisfirmade poolt koostatud spetsifikaat (rahvusvahelist ISO standardit selles valdkonnas veel ei ole) sätestab nõuded, mis võimaldavad ettevõtetel oma töötervishoiu ja tööohutuse riske ohjata, tegevuse tulemuslikkust hinnata ja ka vastavussertifikaati taotleda.

?Põhivõrgu 2003. aasta eesmärk oli viia töökorraldus vastavusse OHSAS sätestatud nõuetega juhtimissüsteemidele. Töö käigus sõnastati Põhivõrgu töötervishoiu ja tööohutuse alane poliitika, mis puudutab ohutu töökeskkonna loomist ja töötajate ning koostööpartnerite teadvustamist,' rääkis OÜ Põhivõrk juhataja Henn Jõe.

Sertifitseerimisauditi käigus tuvastati 56 tööga seotud riski (sh seadmete purunemisega seonduvad ohud lülitajatele ja hooldajatele, elektrilöök ja kaareleegi põletus, aga ka oht nägemisteravuse vähenemiseks kuvariga töötamisel), mida teadvustades on võimalik rakendada vältivaid abinõusid, nt valides sobivaid töövahendeid, ohutumaid elektriülekandeseadmeid, ümber korraldada administratiivseid protsesse. Kuna Põhivõrk tellib peaaegu kogu oma seadmete ehituse ja hoolduse koostööpartneritelt, siis on meie oluline roll ka neilt ohutute töövõtete nõudmine ning selle pisteline kontroll.

2002. aasta detsembrist on Põhivõrgul olemas kehtivad sertifikaadid ka juhtimissüsteemi vastavuse kohta ISO 9001 ja ISO 14001 standardi nõuetele, mis käsitlevad kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteeme. Sertifitseerimisfirma esindaja sõnul on Põhivõrgu juhtimissüsteem teiste Eesti ettevõtetega võrreldes üsna edumeelne. Eesti kvaliteediühingu andmetel on seisuga 05.04.2004 Eesti ettevõtetele väljastatud 8 sertifikaati OHSAS 18001 nõuetele vastavuse kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing