Kunda sadamat läbis 105 % enam kaupu kui mullu

08. aprill 2004, 14:00

Esimeses kvartalis läbis Kunda sadamat 342 117 tonni kaupu, mis on 105 % enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Kõige enam kasvas ümarpuidu (104 %), puidu hakke (100 %) ja tsemendi käitlemise (151 %) osakaal. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenes puiste turba eksport (-30 %).

Pehme talvega aasta esimese kolme kuu jooksul on Kunda sadam töötanud vastavalt planeeritud võimsusele. Sadama häireteta töö üheks oluliseks põhjuseks on riigi poolt tõrgeteta sujunud jäälõhkumine, mis võimaldas kiiret laevade teenindamist. Sadamat külastas I kvartalis kokku 119 laeva, mis on 64 laeva enam kui möödunud aastal.

Kunda sadama direktori Aleksander Nikolajevi sõnul olid ilmaolud sellel aastal sadama tööd soosivad. 'Kui aga külm talv oleks kordunud, siis oleksime võidelnud täpselt samade probleemidega, mis eelmisel aastal. On arusaamatu, et ühe aasta jooksul ei ole jäämurdmise poliitika põhimõtete alal Eestis suurt midagi muutunud,' ütles Nikolajev.

Kunda sadama ja Soome ettevõte Baltic Tank OY ühistöös alustati I kvartalis uue vedelkaupade terminali rajamiseks vajalike detailplaneeringute kooskõlastuste ja sadama laiendamise keskkonnamõjude hinnangu töödega. Baltikumi esimese vedelakaupade terminali rajamine kulgeb plaanipäraselt.

Kunda sadam kuulub AS Kunda Nordic Tsement kooseisu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing