Saaremaa püsiühenduse rajamiseks palgatakse konsultant

ÄP 12. aprill 2004, 00:00

Euroopa Liidu ISPA programmi kaasfinantseerimisel läbiviidava Saaremaa püsiühenduse finants- ja keskkonnaalaste uuringute hanketeade on avaldatud EuropeAidi kodulehel ja Official Journalis 20. märtsil. Eelkvalifitseerimise pakkumiste esitamise tähtaeg on 3. mai.

Konsultant kaasatakse eelkõige uue tasuvusuuringu koostamiseks, mis saab ühtlasi ka aluseks Euroopa Liidu vahendite taotlemiseks püsiühenduse ehitamisel.

Eelmine tasuvusuuring pärineb 1999. aastast ning meie majanduslik olukord on võrreldes nelja aasta taguse perioodiga oluliselt muutunud. Tookord välja töötatud finantsskeem tugines ülikõrgele 10protsendilisele raha hinnale ega arvestanud võimalusega kasutada Euroopa Liidu vahendeid.

ISPA kaasabil palgatava konsultandi ülesandeks on pakkuda välja ka finantseerimisskeeme ning anda hinnang nende sobivusele, samuti teostada keskkonnamõjude eelhinnang.

2003. aasta 12. septembril moodustas valitsus ekspertkomisjoni, mille ülesandeks on kavandada vajalikke toimingud Saaremaa püsiühenduse rajamisega seotud probleemide läbitöötamiseks ning valitsusele ettepanekute tegemiseks. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juures töötav ekspertkomisjon esitab informatsiooni oma töö kohta valitsusele iga aasta 1. juuniks.

Möödunud aasta 25. novembril kogunes esimest korda Saaremaa püsiühenduse ekspertkomisjon, mis tutvus püsiühenduse rajamiseks seni tehtud uuringutega ning arutas Euroopa Liidu ISPA programmi kaasabil finantseeritava finants- ja keskkonnamõjude uuringu läbiviimist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing