Tallinna Küte koondab koera

Gea Velthut-Sokka 12. aprill 2004, 00:00

Robi on tõsine valvur, kes suhtub pühendunult oma kohustusse. Vaatamata suhteliselt kõrgele eale on ta jätkuvalt heas vormis, hästi elav ja tark. Kuna tal on olnud meeskonnas nii eesti kui ka vene keelt kõnelevaid inimesi, siis mõistab Robi mõlemat keelt.

Nii iseloomustab Tallinna Kütte personalijuht Ene Olle üht oma alluvat, keda ootab peagi ees koondamine ja kelle edasise saatuse pärast valutavad südant kümned kolleegid. 11aastane valvekoer Robi jäi teaduse arengule jalgu, 22. aprillist valvab Mustamäe katlamaja territooriumi kõrgtehnoloogiline valvesüsteem.

Robi kuulub Tallinna Kütte kollektiivi juba varasest noorusest, ta on katlamaja juures üles kasvanud ja seal terve elu elanud. Tegevusetuse üle pole ta kurta saanud ? ööpäevaringselt tuli kutsul silm peal hoida 58 000ruutmeetrise suurusel maa-alal.

Seni on Robi saanud Tallinna Küttelt palka natuuras ? krõbinates ja kontides.

?Usinuse eest premeerisime teda koduga, mille ehitasid ülemuse töökaaslased remonditöökojast, selleks oli korralik kuut,? räägib Olle. ?Mitte vähem oluline preemia on aga hea seltskond, Robil on meeldivad töökaaslased, kes tema eest hoolitsevad.?

Eriti lähedaseks sai Robi kolme valvuriga ning loomulikult eelistaks ta pärast koondamist elama asuda ühe juurde neist. Paraku pole neil aga õuekoera pidamiseks sobilikke tingimusi. Seetõttu asuski Olle koerale uut kodu otsima.

?Kindlasti ei tahtnud me teda varjupaika viia, kus konkurents uue kodu otsijate vahel niigi väga kõrge, Robi vanus oleks tema ?ansid väikseks teinud. Kuna Robi on terve ja rõõmus koer, kes võib õnnelikult elada veel palju aastaid, ei tahtnud me ta elupäevi järsult lõpetada,? põhjendab personalijuht. ?Igaühe jaoks on kuskil keegi ? uskusime, et kindlasti on kuskil ka üks pere, kellel just Robi puudub.?

Tallinna Kütte koduleheküljel avaldatud teade Robi peatsest koduta jäämisest läks kiiresti elektronkirjade vahendusel ringlema ning paari päevaga on avaldanud soovi valvurile ulualust pakkuda neli huvilist.

Praegu on Robi broneeritud ühele Harjumaa talunikule, kelle majapidamises oleks koeral palju ruumi ringi jooksmiseks. Robi kohtub oma uue peremehega esimest korda pühade ajal.

?Loodame väga, et neil tekib vastastikune tõmme. Robi ei ole enam esimeses nooruses ja kindlasti on selline elumuutus talle keeruline, aga ta on vapper kutsu, saab kindlasti hakkama,? on Olle optimistlik.

Koondamishüvitiseks saab Robi kaasa oma kuudi, mille Tallinna Küte aitab uude koju kolida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing