Tüüpkorterite hinnad Tartus ja Pärnus tõusevad

12. aprill 2004, 00:00

Nõudluse tuntav ülekaal on põhiliselt tingitud inimeste soovist enne Euroopa Liiduga liitumist kinnisvarasse investeerida, peamiselt hindade kerkimise kartuses.

Kõige enam toimub tehinguid Annelinnas, kus ka korterite arv teiste piirkondadega võrreldes suurim. Eelistatuim on Tähtvere rajoon, kus vähe kortermaju ning seega pakub piirkond miljööväärtuslikku elukeskkonda.

Tammelinnas on mitmeid eriprojektiga maju, mis samuti paljude jaoks atraktiivne investeering.

Lisaks on Tartus hinnatud Ränilinn, Nõva piirkond, Ülejõe jt, mis kesklinnaga samas hinnaklassis.

Üldiselt on peamiseks hindade tõusu põhjuseks keskmise sissetulekuga inimeste avardunud võimalused pangalaenuga kinnisvara finantseerida ning arvatav hindade tõus pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga. Korterite keskmine müügiperiood on üks kuni poolteist kuud.

Pärnus on 2004. aasta esimeses kvartalis korterite hinnad jätkuvalt tõusnud.

Kõige rohkem on tõusnud Mai elamurajoonis, samuti kesklinnas ning rannarajoonis paiknevate korterite hinnad. Ülejõel paiknevate suuremate korterite hinnad on jäänud samale tasemele.

Jätkuvalt on suur nõudlus rannarajooni korterite vastu. Sealsete korterite ostjaskonna moodustavad eelkõige välismaalased ja väljaspool Pärnut elavad inimesed, keda huvitab korter peamiselt suvitamise ning investeerimise eesmärgil.

Hinnatase on jäänud samale tasemeele Kilgi, Telliskivi ja Tallinna mnt piirkonnas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing