Börsiülevaade: Telekomi pakkumisele spekuleerimisel võib optsioon olla parem kui aktsiate omamine

12. aprill 2004, 09:50

Telekomi aktsia ostupakkumise tulekule/mittetulekule spekuleerimiseks võib optsioon sobida aktsiatest paremini.

Neljapäeva toimus Tallinna börsil aktiivne kauplemine Eesti Telekomi aktsiaga, mis langes 1,73 protsenti, 124,39 kroonile. Võimalik, et täna taastub müügihuvi, põhjuseks TeliaSonera Balti juhi kommentaar, et praegusel kõrgel tasemel aktsionäridele väljaostupakkumist ei tule. Imelik oleks, kui mõne ülevõetava firma juht ütleks enne oodatavat ostupakkumist, et ettevõte on odav. Sellega räägitaks ju aktsia hind üles ja ülevõtvale firmale tähendaks see täiendavat kulu. Ilma ostupakkumiseta näib aga aktsia kallis.

Börsil tegutsedes puutub investor iga päev kokku teadmatusega. Samuti tuleb võtta ka pakkumise tulekut/mittetulekut. Teadmatuse pealt on võimalik teenida, võttes nägemuse sellele, et loodetavasti hakatakse enne tähtaega aktiivsemalt spekuleerima ja liigutataks aktsiate hinnad ära, mille tagajärjel kasvab volatiilsus.

Kui ostupakkumist loodetaks, sobiksid ehk kogenud spekulantidele pigem optsioonid. Sel juhul oleks rahaline risk väiksem ? müües aktsiad ja ostes asemele väiksema rahasumma eest optsioonid (straddle), eeldades, et ülavõtmispakkumise tulekul/mittetulekul liigub aktsia hind järsult. Siis oleks juba maitse küsimus, kas hoida optsioon pakkumise kuupäevani või loodetud tõusnud volatiilsuse juures realiseerida enne Telekomi aktsionäride lepingu lõppemist.

Börsidel kauplemisel on seoses pühadega tekkinud suurem vahe sisse. Indikatsiooni saab esialgu võtta vaid Aasiast. Lääne-Euroopas tähistatakse veel täna püha, kuid Aasias ja Ida-Euroopas toimub börsidel kauplemine. Täna on börsipäev ka USAs. Aasias on börsipäev alanud positiivsetes toonides. Jaapani Nikkei indeks tõusis 1,22 protsenti, 12 042,70 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing