Kollektiivlepe toob Tarbuse bussijuhtidele palgatõusu

Inno Tähismaa 12. aprill 2004, 12:39

Transpordi Ametiühing ja AS Tarbus kirjutasid täna alla kollektiivlepingule, millega bussijuhtide palgad tõusevad kokku keskmiselt 740 krooni.

Koos liinigraafiku tihendamisega küünib juhtide palgatõus üle tuhande krooni, teatas ametiühingu esindaja.

1. juunist rakenduva bussijuhtide ametlike palgatõusu moodustavad kahekroonine tunnipalga tõus ja tunniajase lõuna tasustamine tööandja poolt põhitasu määras.

Bussijuhtide ettepanekuid arvesse võttes on aprillist muutunud ka ettevõtte liinigraafikud, tänu millele on vähenenud busside ooteajad bussijaama parklas ning tõusnud juhtide aktiivsete sõidutundide osakaal. Liinigraafiku ümberkorraldustest tulenev sissetuleku tõus üksi peaks ulatuma üle 400 krooni ja see jõuab esimest korda juhtide taskusse juba maikuu palgapäeval.

AS Tarbus ametiühinguosakonna peausaldusisi Mati Kangro ütles pressiteate vahendusel, et läbirääkimiste lõpp oli väga konstruktiivne. ?Ametiühingu ettepanekutega tegeleti väga tõsiselt ja tulemused üllatavad oma headuses mõlemat poolt,? kommenteeris Kangro.

Lisaks bussijuhtidele tõusevad kollektiivlepinguga ka teiste AS Tarbus töötajate palgad keskmiselt 10 protsenti.

Viimati sõlmis peamiselt Tartu maakonnaliine teenindav AS Tarbus ametiühinguga kollektiivleppe 1997. aastal. Täna sõlmitud kollektiivlepe tagab ettevõttes töörahu aasta lõpuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing