Meelis Virkebau: uus ametikoht tähendab hulka tööd

Inno Tähismaa 12. aprill 2004, 15:17

Tekstiiliettevõtte AS Baltex 2000 juhina tööle asuv Meelis Virkebau ütles intervjuus, et uus ametikoht tähendab hulka tööd.

<b>Kuidas saite Baltex 2000 juhi koha?</b>
Tehti pakkumine, mille üle sai aru peetud. Siis sai otsus tehtud. Kaalusin pikka aega.

<b>Kui pikk see aeg oli?</b>
Tänaseks neli kuud.

<b>See on siis vahetult pärast Kreenholmist tulekut?</b>
Kreenholmist olen ära veebruarist 2003.

<b>Mis ettevõte on Baltex 2000?</b>
See on tekstiiliettevõte, mis toodab lõnga ja riiet. Ettevõtte tulemustega viin end kurssi. Inimeste arvule pole veel päris pihta saanud. Tolaram pakkus mulle seda kohta ja sai otsus tehtud.

<b>Kas see on kasumlik ettevõte?</b>
Selleks mind võetigi tööle, et saaks kasumlik ettevõte. Mitte kordagi elus pole mulle pakutud lihtsat ettevõtet. Nüüd vaatan, et möödunud aasta lõpu seisuga oli ettevõttes 198 inimest. Kogu toodang läheb ekspordiks.

<b>Teatud määral on see ettevõte sarnane Kreenholmiga?</b>
Minu jaoks on see väike sarnasus. Kreenholm andis valmis tooteid. Siin on pool protsessi. Kreenholm ei müü lõnga ja toorriiet, vaid annab lisaväärtuse ja annab valmis toodangut. Siin läheb kangas tehastele.

<b>Mida kavatsete selle ettevõttega teha?</b>
Esimene plaan on ettevõte kasumisse viia. Kümne päevaga tahaks pildi ette saada, mida teha. Tänu 9-aastasele kogemusele tekstiilis on võimalik kümne päevaga pilt ette saada.

<b>Miks te võtsite vastu sellise pakkumise?</b>
Viimane kuusteist aastat olen olnud tööstuse juht. See on ala, mida kõige paremini tunnen. Ei tahaks oskusi lendu lasta. Tahaks tugevaid külgi edasi arendada.
Alates 1992. aastast olen olnud aktiivne tööandjate keskliidu arendamise alal, see töö läheb edasi, nüüd ühiskondlikel alustel.

<b>Kes seni Baltexit juhtis?</b>
Üks mees Lõuna-Aafrika Vabariigist oli kuni tänavuse aasta jaanuarini. Siis tuli talle parem pakkumine. Vahapealse aja teised töötajad asendasid. Nüüd tähendab see mulle hulka tööd, mis mulle meeldib.

<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_V/virkebau_2_andras.jpg#386#600#Meelis Virkebau.>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing